Supernowoczesna przestrzeń do pracy hybrydowej – globalna firma otwiera ją w Białymstoku

IWG, właściciel takich marek, jak Spaces i Regus, otwiera pierwsze supernowoczesne przestrzenie coworkingowe: w Białymstoku i Krakowie. To imponujące miejsca wyposażone w prywatne biura, sale konferencyjne i przestrzenie kreatywne. Ilustrują one dążenie firmy do zapewnienia najwyższej klasy obiektów w różnych lokalizacjach, ponieważ praca hybrydowa staje się rzeczywistością dla coraz większej liczby pracowników. Otwarcie jest kluczowym wydarzeniem w planie IWG, który zakłada dodanie 1 000 nowych lokalizacji na całym świecie w ciągu najbliższego roku.

IWG to największa na świecie firma zajmująca się pracą hybrydową.

Białystok – miasto położone blisko granicy Litwy czy Ukrainy, centrum przemysłu i uczelni wyższych. Nowa przestrzeń coworkingowa o powierzchni około 550 metrów kwadratowych znajduje się na parterze przy ulicy Hurtowej 8. Oficjalne otwarcie planowane jest już w pierwszym kwartale tego roku.

Z kolei Regus Bonarka B4B w Krakowie znajduje się na granicy 11 Dzielnicy Podgórze Duchackie i 13 Dzielnicy Podgórze. Regus Bonarka zajmie pierwsze i szóste piętro o imponującej powierzchni 2 700 metrów kwadratowych w nowym biurowcu Bonarka B4B przy ulicy Puszkarskiej 7M. Nowa lokalizacja jest odpowiedzią na gwałtowny wzrost zapotrzebowania na pracę hybrydową.

W związku z bezprecedensowym zapotrzebowaniem firm i pracowników poszukujących rozwiązań w zakresie pracy hybrydowej, IWG zamierza dodać 1 000 nowych lokalizacji w ciągu najbliższego roku. Praca hybrydowa oferuje firmom znacznie niższe koszty bazowe ze średnią oszczędnością 11 000 dolarów na pracownika.

Te dwa miasta to jedne z najszybciej rozwijających się ośrodków regionalnych w Polsce. Popyt na nowe miejsca pracy w tym rejonie był wysoki w 2022 roku, a liczba zapytań o powierzchnie w lokalizacjach IWG wciąż rośnie.

Przestrzeń w Krakowie jest wynikiem partnerstwa pomiędzy IWG Regus a przedsiębiorczynią Anną Brusewicz. W obu lokalizacjach znajdą się udogodnienia takie, jak prywatne biura, sale konferencyjne, przestrzenie coworkingowe i kreatywne. Nowe biura są częścią dążenia IWG do zaspokojenia szybko rosnącego zapotrzebowania na nowe, elastyczne miejsca pracy najwyższej klasy w Polsce.

Dzięki temu możliwe jest oferowanie biur firmom o ugruntowanej pozycji na rynku oraz startupom z różnych branż, takich jak nowe technologie, e-commerce, marketing czy usługi biznesowe. Usługa IWG Design Your Own Office pozwoli firmom na całkowite dostosowanie przestrzeni do swoich wymagań.

IWG jest wiodącym na świecie dostawcą elastycznych przestrzeni do pracy – posiada 3 500 lokalizacji w 120 krajach. Członkowie mają dostęp do wszystkich lokalizacji i usług biznesowych za pośrednictwem aplikacji IWG. W ciągu najbliższego roku firma doda kolejne 1 000 lokalizacji, a już teraz w bazie jej klientów znajduje się 83 procent firm z listy Fortune 500.

Mark Dixon (na zdjęciu), prezes i założyciel IWG, skomentował:

– Dzięki tym otwarciom będziemy w Polsce obecni jeszcze silniej. Jako ważne centra biznesowe, miasta te są dla nas fantastycznymi miejscami do ekspansji. Popyt na wysokiej jakości elastyczne miejsca pracy wciąż rośnie, ponieważ praca hybrydowa staje się nową normą. Nasze otwarcia w Białymstoku i Krakowie nastąpiły w czasie, gdy coraz więcej firm odkrywa, że praca hybrydowa zwiększa satysfakcję i szczęście pracowników, a jednocześnie jest korzystna dla środowiska. Udowodniono również, że nasz model miejsca pracy zwiększa produktywność i pozwala firmie na zwiększenie lub zmniejszenie działalności przy znacznie obniżonych kosztach.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze