Świetny początek sezonu strzeleckiego

Co roku w Pilznie (Czechy) rozgrywane są Zawody Nadziei Olimpijskich. W tym roku była to jubileuszowa 25 edycja. Zawody te okazały się szczęśliwe dla zawodników z Białegostoku. W konkurencjach karabinowych chłopców jako reprezentanci Kadry Narodowej Polski startowało 4 juniorów z UKS Kaliber. W karabinie dowolnym 50 m leżąc Adam Kuczyński zajął 2 miejsce indywidualnie, ostatnim strzałem tracąc złoty medal. Natomiast zespołowo, wraz z Piotrem Pacukiem i Pawłem Porwisiakiem (wszyscy z Kalibra) zdobyli złoto wynikiem 1858,7 p. – lepszym od rekordu Polski juniorów (1856,5), ustanowionym przed rokiem właśnie w Pilznie. Dodatkowo świetnie zaprezentował się również Mateusz Pierko, który z wynikiem 616,8 zajął 19 miejsce.
Już w tym tygodniu chłopcy startują w Mistrzostwach Polski Seniorów i w zawodach międzynarodowych w Suhl – tłumaczy prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kaliber” pan Włodzimierz Aleksiejuk – Liczymy na ich świetne wyniki i na to, że będą wzorem do naśladowania dla młodszych Kalibrowiczów.
A właśnie ta młodzież – młodzicy i juniorzy młodsi walczyli ostatnio podczas Ogólnopolskich Mistrzostw Ligi Obrony Kraju w Tarnowie. Prawie 50 zawodników z Białegostoku spisało się świetnie. Padło wiele rekordów życiowych, prawie w każdej z 24 rozgrywanych konkurencji przywieźliśmy medale. Kaliber wygrał ogromny puchar w nagrodę za zwycięstwo we współzawodnictwie klubowym i wojewódzkim. To świetna prognoza przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Włodzimierz Aleksiejuk
Uczniowski Klub Sportowy „Kaliber”

Trenerzy Kalibra ze wspaniałym pucharem z Tarnowa  2 miejsce Adama Kuczyńskiego w Pilznie