Szczęśliwe szóstki Żanety Iwaszuk

Zaneta Iwaszuk

Żaneta Iwaszuk 22-letnia karabinierka UKS Kaliber wyjechała na Mistrzostwa Europy w Arnhem (Holandia) po raz pierwszy jako seniorka. Ma już w dorobku kilka medali Mistrzostw Polski, wygraną w Polish Open Kaliber 2012 i ubiegłoroczny brązowy medal na Akademickich Mistrzostwach Świata.

Żaneta weszła do finału jako szósta ze świetnym wynikiem 415,1. Pozostałe Polki: Sylwia Bogacka z wynikiem 410,4 i Paula Wrońska z wynikiem 408,7 zajęły odległe miejsca. Drużynowo wynik wystarczył na szóste miejsce. Wygrały Niemki przed Czeszkami i Włoszkami.
W strzelaniu finałowym oprócz przedstawicielki Kalibra walczyły: 2 Niemki, 2 Włoszki, Czeszka, Hiszpanka i Rosjanka. Żaneta po nie najlepszym początku 29,8 ostatecznie zajęła szóste miejsce. Za nią uplasowała się mistrzyni i multimedalistka olimpijska Katerina Emmons, która do finału weszła jako pierwsza z wynikiem 418,3.

Gratulujemy Żanecie udanego startu na tak ważnej imprezie, jaką są Mistrzostwa Europy – przyznaje Jolanta Jarczewska, wiceprezes UKS KALIBER. – Widać było, że jest zdenerwowana i bardzo przeżywa swój start.

W tym roku mogliśmy w Internecie na bieżąco obserwować finały niektórych konkurencji. W Klubie wspólnie trzymaliśmy za nią kciuki. Żanecie udało się w sumie 3 razy zdobyć szóste miejsce. Jest to wielki sukces i doskonała prognoza przed dalszymi startami. Marzymy o zdobyciu przez nią olimpijskiego Quota!

W tej chwili na naszej strzelnicy mamy zgrupowanie młodziutkich zawodników ze Sri Lanki, którzy przyjechali do Białegostoku na trzytygodniowe treningi – dodaje Jolanta Jarczewska. – Pod okiem naszych trenerów doskonalą swoje strzeleckie umiejętności i uczą się od najlepszych. Obserwacja Żanety podczas startu była dla nich również świetną lekcją.

Zapraszamy młodzież do klas sportowych prowadzonych przez nas w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jeśli chcecie ciekawie spędzać czas, doskonalić swoje umiejętności, iść w ślady Żanety i innych naszych Mistrzów – zapraszamy na strzelnicę.