Sztuki walki – dlaczego warto się na nie zapisać?

Przybywa ośrodków sztuk walki, które oferują bardzo różnorodne, zarówno grupowe, jak i indywidualne treningi, w tym także sporty walki dla dzieci. Treningi sztuk walki stają się popularne bowiem nie tylko jako sposób na trening ciała, ale i umysłu. 

Korzyści z uprawiania sportów walki

Do dyspozycji mamy dzisiaj bardzo różne rodzaje sztuk walki: od boksu przez krav magę, po muay thai i wiele innych. Bardzo dużą popularność cieszy się sztuka walki, która nie ma wyłącznie na celu pokonania przeciwnika. W sztukach walki wywodzących się z tradycji wschodniej ogromny nacisk składzie się choćby na szacunek w stosunku do przeciwnika. Te przekonania odróżniają sztuki walki od sportów, które dążą jedynie do obalenia tego, kto stoi po drugiej stronie.

Muay thai, krav maga, tai chi, kickboxing oraz wiele innych sztuk walki oczywiście przynosi lepszą sprawność ciała, daje poczucie lepszej kontroli, poprawia naszą fizyczność. Trenując, dorośli, jak i dzieci, kobiety i mężczyźni odkrywać mogą w sobie zupełnie nieoczekiwane pokłady siły, ale i kontroli.

Kształtowanie charakteru przez sztuki walki

Instruktorzy ze studia Słowiańska Duma podkreślają, że obcowanie ze sztuką walki stanowi także doskonały trening charakteru. Bardzo wielu mistrzów tego typu sztuk walki, osób uprawiających przez lata sztukę walki podkreśla, w jak dużym stopniu pozwala ona wpływać na charakter, kształtować silną wolę, uczyć konsekwencji, ale i dawać poczucie sprawczości. Mieszane sztuki walki oraz wiele innych ich odmian, sport walki, jakim jest również boks, a także karate — wszystkie te aktywności zmieniają nie tylko ciało, ale i umysł. Dają poczucie sprawczości, kontroli nad własnym życiem, ułatwiają stawianie sobie celu i konsekwentną jego realizację.

Samoobrona w sztukach walki

System walki, umiejętność odpierania ataku, nauk różnych rodzajów walki wręcz, ale przede wszystkim trening podstawowych odruchów w sytuacji zagrożenia to bezcenna wiedza, jaką daje trening sztuk walki. Nie chodzi o samą naukę wyprowadzania ciosów, ale umiejętność reakcji, gdy pojawia się zagrożenie.

Oferta sztuk walki

Oferta treningów z zakresu sztuk walki stale się poszerza. Na początek przygody warto rozważyć trening boksu (bardzo ciekawą opcję stanowi propozycja boksu dla dzieci). Na początek świetnie sprawdza się także krav maga albo kickboxing. W sztukach tych można się doskonalić przez lata, osiągając coraz wyższy poziom umiejętności. Sztuki te mogą być jednak tylko początkiem przygody i wędrówki przez różne style walki.

Artykuł partnerski

Komentarze