Szukasz materaca? Poznaj podobieństwa i różnicę pomiędzy materacami piankowymi oraz sprężynowymi

Podobieństwa materaca sprężynowego i piankowego

Zacznijmy od ustalenia, co charakterystyczne jest dla jednego i drugiego rodzaju materaca. Materac piankowy, jest materacem, który wykonany jest z pianki poliuretanowej. Istnieje kilka rodzajów pianki poliuretanowej, które różnią się od siebie elastycznością i gęstością.

Dzięki temu produkowane są materace piankowe, które mają różny stopień twardości.

Materac sprężynowy, jak sama nazwa wskazuje, zbudowany jest ze sprężyn, które równomiernie podpierają leżącą na nim osobę. Materace sprężynowe są jednym z najpopularniejszych rodzajów materacy. Wiele osób kojarzy sobie materace sprężynowe, ze starymi materacami, w których sprężyny wbijały się w kręgosłup. Nowoczesne materace sprężynowe wyróżniają się równomiernym rozłożeniem ciężaru, dzięki czemu odpoczynek na nich jest skuteczny i przyjemny. Wśród materacy sprężynowych wyróżniamy materace bonelowe i materace kieszeniowe.

Podobieństwa, które łączą materac sprężynowy i piankowy to:
• komfort użytkowania,
• twardość materaca,
• dobre ułożenie materaca dla kręgosłupa osoby, która na nim leży,
• walory higieniczne.

Szwedzka firma Hilding produkuje zarówno materace piankowe, jak i sprężynowe, a ich produkty słyną z bardzo wysokiej jakości.

Różnice pomiędzy materacem sprężynowy, a piankowym

Jeśli chodzi o różnice pomiędzy materacami sprężynowymi, a piankowymi, to jest ich sporo.

Pierwszą i najważniejszą różnicą jest ich cena. Dobry materac piankowy, możemy kupić już za około 400 złotych, natomiast koszt materaca kieszeniowego (czyli sprężynowego) od firmy Hilding, to wydatek rzędu około 900 złotych. Różnica w cenie wynika przede wszystkim z ceny materiałów. Pianka poliuretanowa jest dość tania, dlatego materace z niej wykonane, także są tanie. Materac kieszeniowy zbudowany jest z materiałowych kieszeni, w których zamontowane są sprężyny. Koszt wyprodukowania takiego materaca jest większy, dlatego jego cena jest wyższa, niż materaca piankowego.

Materace piankowe i sprężynowe różnią się także:
• grubością,
• czasem eksploatacji,
• elastycznością punktową.

Dla kogo materac sprężynowy, a dla kogo materac piankowy?

Materac piankowy sprawdzi się idealnie dla osób, które poszukują dobrego materaca w niskiej cenie. Różna gęstość pianki, pozwala na dobranie idealnej twardości materaca.

Materac sprężynowy jest polecany osobom, które poszukują trwałego i wygodnego materaca. Dzięki miejscowemu uginaniu się sprężyn, kręgosłup osoby leżącej przyjmuje właściwe ułożenie.

Szukając dobrego materaca sprężynowego, warto jest postawić na firmę Hilding, której materace znane są z trwałości i doskonałej jakości.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat materacy, koniecznie odwiedź stronę sennamaterace.pl

Komentarze

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/fkfut/domains/przedsiebiorczepodlasie.pl/public_html/wp-content/themes/milkit/single.php on line 34