niepełnosprawni
Spotkanie dot. wniosków 2.6 PO WER – włączenie społeczne osób niepełnosprawnych
Spotkanie informacyjne będzie dotyczyć konkursu nr POWER 02.06.00-IP.03-00-001/15 ogłaszanego w ramach Działanie 2.6 Wysoka jakość polityki na rzecz włączenia społecznego i zawodowego osób niepełnosprawnych, Programu Wiedza Edukacja Rozwój.
Spotkania informacyjne odbędą się:
22 lipca 2015 r. (środa) w godz. 12.00-15.00;
27 lipca 2015 r. (poniedziałek) w godz. 12.00-15.00.
w siedzibie MPiPS w Warszawie, przy ul. Nowogrodzkiej 1/3/5 (sala 107, I piętro).
Rejestracja na spotkania odbywa się poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej www.kapitalludzki.gov.pl/konferencje/kalendarz
W spotkaniu mogą wziąć udział wyłącznie przedstawiciele podmiotów uprawnionych do składania wniosków o dofinansowanie oraz partnerzy.
Zgodnie z regulaminem konkursu Wnioskodawcą (Liderem) w projekcie może być wyłącznie organizacja pozarządowa działająca na rzecz osób niepełnosprawnych. Partnerem w projekcie, zgodnie z kryterium dostępu, musi być co najmniej jedna jednostka naukowa lub „uczelnia i podmiot uczestniczący w kształceniu na poziomie wyższym” oraz co najmniej jedna organizacja pozarządowa działająca na rzecz osób z niepełnosprawnościami.
Wszelkie dodatkowe informacvje na temat spotkania na stronie www.power.gov.pl
Konferencja „Droga ku adaptacyjności społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych”

Stowarzyszenie Europartner Akademicki Klub Integracji Społecznej serdecznie zaprasza do udziału w konferencji międzynarodowej poświęconej tematyce podnoszenia aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych, realizowanej w ramach projektu PWP JESTEŚMY AKTYWNI ZAWODOWO.
Konferencja z udziałem przedstawicieli Partnera Ponadnarodowego – Fundacji GGzE z Eindhoven w Holandii, przedstawicieli jednostek publicznych wspierających aktywizację zawodową osób niepełnospranwych oraz organizacji pozarządowych działających w obszarze przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu, odbędzie się w dn. 28 maja 2015 r. w Hotelu Sosnowe Zacisze w Kleosinie ul. Leśna 20.
Szczegółowy program konferencji znajdą Państwo TUTAJ.
Jednocześnie informujemy, iż zastrzegamy sobie prawo do zmiany planu konferencji, o czym będą Państwo na bieżąco informowani.
Serdecznie zapraszamy także do udziału w seminarium, które odbędzie się w dn. 29 maja 2015r., również w Hotelu Sosnowe Zacisze.
Seminarium poświęcone będzie dobrym praktykom wypracowanym przez Fundację GGzE poprzez realizację wsparcia w postaci Drabiny Udziału (Participation Ladder), aktywizującej zawodowo i społecznie osoby niepełnosprawne.W trakcie seminarium analizowane będą również poszczególne studia przypadków pod kątem wykorzystania polskiego prawodawstwa na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych.
Uprzejmie prosimy o potwierdzenie obecności do dn. 22 maja 2015 r. pod nr tel. 570 994 220 lub na e-mail: biuro.europartner@gmail.com
Drugi Tydzień Osób z Niepełnosprawnością
Drugi Tydzień Osób z Niepełnosprawnością to cykl imprez w dniach 4-8 maja odbywających się w różnych miejscach w Białymstoku.
Szczegółówy harmonogram można zobaczyć TUTAJ
A poniżej plakat imprezy.
XIII Marsz godności osób niepełnosprawnych i festyn integracyjny

Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Niepełnosprawnych Intelektualnie AKTYWNI i Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Waldemara Kikolskiego w Białymstoku, serdecznie zapraszają na XIII MARSZ GODNOŚCI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH I FESTYN INTEGRACYJNY
w dniu 5 maja 2015 r w Centrum Białegostoku od godz.10.00 do 13.00.
Plan wydarzeń:
- 9.30 – 10.00 Zbiórka w zaułku przy Instytucie Fizyki
- 10.00 – 10.30 Marsz ulicą Lipową w kierunku Rynku Kościuszki
- 10.30 – 13.00 Festyn integracyjny na Placu Miejskim przed Ratuszem
W programie między innymi:
- Występy muzyczne, taneczne i wokalne
- Prezentacje prac manualno-plastycznych wykonanych przez osoby niepełnosprawne
- Stoiska informacyjno – promocyjne szkół, instytucji, organizacji
- Miasteczko Dziecięce – gry i zabawy integracyjne dla najmłodszych i nieco starszych
- Stoiska gastronomiczne – gorący bigos, wata cukrowa, popcorn, napoje
Impreza otwarta
Wszystkie atrakcje bezpłatne
UWAGA!
Zachęcamy do prezentowania się podczas festynu, udostępniamy lady wystawiennicze i krzesełka (kontakt tel: 502 484 316; 661 077 513, e-mail: aktywni@aktywni.bialystok.pl )
Nasza kreatywność „oto N”

Projekt Nasza kreatywność „oto N” – Objazdowy Teatr Osób Niepełnosprawnych – sezon II” to współny projekt realizowany przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej wspólnie z Warsztatem Terapii Zajęciowej w Bielsku Podlaskim. Jego realizację rozpoczęto 16 marca 2015 r. i będzie trwał do końca roku.
Projekt powstał z myślą o tym, by zapewnić atrakcyjne, twórcze spędzenie wolnego czasu dzieciom i młodzieży z niepełnosprawnością poza domem i środowiskiem szkolnym. Działania przewidzniae w ramach projektu mają
włączyć jego uczestników do uczestnictwa w miejscowej kulturze jako twórców i wykonawców spektakli teatralnych skierowanych do grup rówieśniczych zarówno sprawnych jak i niepełnosprawnych.
Dzieci i młodzież dzięki temu poszerzą swoją edukację literacką z uwypukleniem profilaktyki uzależnień i zdrowego stylu życia.
„Wychowując i edukując dzieci i młodzież sprawną i niepełnosprawną przez teatr na zdrowych emocjonalnie, wrażliwych, kulturalnych, mądrych ludzi podkreślimy ich wkład w rozwój lokalnych działań kulturalnych. Dzięki temu wzbogacającimy ofertę kulturalną nie tylko miasta, powiatu ale również województwa. Działalność objazdowego teatru osób niepełnosprawnych planujemy na wiele lat, z myślą o powiększenie w przyszłości zarówno grupy teatralnej o dorosłe osoby z niepełnosprawnością oraz wzbogacenie repertuaru skierowanego dla dorosłych” – jak twierdzą pomysłodawcy i realizatorzy projektu.
Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku.
Więcej informacji na temat działalnośći Caritas Diezecji Drohiczyńskiej na www.drohiczyn.caritas.pl oraz www.facebook.com/CaritasDrohiczyn
O działaniach podejmowanych w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bielsku Podlaskim: www.wtzbielskpodlaski.pl/

