Taneczna para z Białegostoku podwójnymi wicemistrzami Polski

Ogromny sukces pary tanecznej z Białegostoku (na zdjęciu czwarta od prawej)! Damian Chomaniuk i Julia Klim, reprezentujący UKS TWIST Białystok, w miniony weekend zdobyli podwójny tytuł II Wicemistrzów Polski w stylu latynoamerykańskim.

W rozgrywających się 12 – 13 czerwca 2021 r. w Krakowie Mistrzostwach Polski Federacji Tańca Sportowego w tańcach latynoamerykańskich Damian Chomaniuk i Julia Klim zdobyli brązowe medale: w kategorii Młodzieży 16 – 18 lat i w kategorii Młodzieży Starszej 16 – 20 lat.

W sobotę w kategorii Młodzieży 16 – 18 lat startowało 56 par, a w niedzielę w kategorii 16 – 20 lat 24 pary z klubów z całej Polski, m.in. z Warszawy, Torunia, Bydgoszczy, Elbląga, Szczecina, Krakowa, Gdańska, Lubina, Koszalina i Sopotu.

Jednocześnie reprezentanci UKS TWIST Białystok zdobyli nominację do startu w Mistrzostwach Europy w kategorii Młodzieży 16 – 18 lat.

Julia Klim i Damian Chomaniuk są stypendystami marszałka województwa podlaskiego i prezydenta Białegostoku w dziedzinie twórczości artystycznej. Na co dzień uczęszczają do drugiej klasy liceum, Julia jest uczennicą III LO, a Damian uczniem VI LO w Białymstoku.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze