Tania Książka otworzyła w Białymstoku kolejną księgarnię

Jedna z największych księgarni internetowych, TaniaKsiazka.pl, należąca do spółki Glosel, otworzyła kolejną księgarnię stacjonarną, już drugą w rodzimym Białymstoku. Nowy sklep mieści się przy ulicy Pogodnej. Od 8 kwietnia klienci mogą zrobić zakupy na miejscu oraz bezpłatnie i ekspresowo odebrać zamówienia zrealizowane online. Marka rozwija się nie tylko w regionie, z którego się wywodzi – w całej Polsce ma już 20 stacjonarnych punktów.

Spółka Glosel to największa firma zajmująca się sprzedażą online w północno – wschodniej Polsce. Jest na rynku od 2006 roku i nadal się rozwija. W bogatym asortymencie księgarni zarówno stacjonarnych, jak i online, nie brakuje nowości książkowych, ale także zabawek i gier dla dzieci oraz artykułów biurowych i szkolnych. Najnowsza księgarnia w Białymstoku jest czynna od 8 kwietnia.

– Jesteśmy białostocką firmą i, mimo że działamy w całym kraju, to poszerzanie sieci właśnie w Białymstoku jest dla nas szczególnie ważne. Punkty stacjonarne to istotny element strategii rozwoju naszego biznesu, ponieważ dzięki temu możemy być bliżej naszych klientów. Jako TaniaKsiazka.pl chcemy spełniać oczekiwania konsumentów i dostosować się do ich potrzeb, dlatego działamy zarówno stacjonarnie, jak i online. Dbamy o to, by w naszych sklepach był różnorodny asortyment, duża dostępność książek, zarówno klasyków, jak i nowości. Jesteśmy jedną z największych księgarni internetowych, a zamówienia zrealizowane online można odbierać bezpłatnie i ekspresowo w naszych punktach w wielu miastach Polski – jest to rozwiązanie bardzo wygodne dla klientów – mówi Łukasz Kierus, prezes spółki Glosel.

Nowa księgarnia mieści się przy ulicy Pogodnej 11G/5 i będzie otwarta w godzinach 9.00 – 20.00 od poniedziałku do piątku oraz w godzinach 9.00 – 13.00 w soboty. W ofercie są podręczniki, bogaty wybór literatury z różnych gatunków, komiksy, a także książeczki dla najmłodszych. W asortymencie są także zabawki i gry dla dzieci w każdym wieku, takie jak puzzle, planszówki, maskotki i zestawy kreatywne. W księgarni można kupić także artykuły biurowe i papiernicze oraz przybory szkolne: farby, kredki, papier, plecaki i worki na buty. Osoby szukające prezentów i dekoracji na przyjęcia również znajdą coś dla siebie. W sklepie dostępna jest także usługa ksero, a lokalizacja punktu przy ulicy Pogodnej będzie wygodna dla studentów pobliskiego uniwersytetu i Politechniki Białostockiej.

Otwieranie kolejnych księgarni stacjonarnych oraz punktów odbioru to realizacja strategii mającej zapewnić jak największą dostępność klientom marki oraz poszerzenie grona czytelników w Polsce. Tania Książka działa na rynku już od 16 lat. Oprócz zapewnienia klientom dużego wyboru produktów, bardzo ważna jest dla niej dostępność, dlatego wciąż powstają kolejne punkty odbioru zamówień online. Obecnie w całym kraju jest ich 20, w tym 9 księgarni stacjonarnych i 11 partnerskich lokalizacji, w których można odebrać przesyłki. Punkty znajdują się m.in. w Białymstoku, Ełku, Suwałkach, Grajewie, Poznaniu, Częstochowie i Ciechanowie, a także w Świdnicy i Bydgoszczy. Od 2020 roku księgarnia organizuje Targi Książki Online. Ostatnia edycja przyjęła formę festiwalu literackiego WyCzytOn, w którym wzięło udział ponad 3 miliony czytelników.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze