Konkurs Technotalent 2016 z nową nagrodą. Do wygrania ponad 30 tysięcy złotych i program wsparcia

Do 25 października 2016r. włącznie można zgłaszać udział w konkursie Technotalent 2016. 

Konkurs chce wspierać osoby i zespoły, które tworzą innowacyjne rozwiązania technologiczne. Mogą brać w nim udział uczniowie, studenci i absolwenci szkół ponadgimnazjalnych i wyższych w wieku od 18 do 35 lat. Do konkursu mogą się zgłaszać osoby indywidualne lub zespół, wypełniając krótki formularz i udostępniając film lub prezentację swoich projektów.

Główne kategorie konkursu Technotalent 2016 to: „Technika”, „Biznes” oraz „Technotalent Politechniki Białostockiej”. Formularz umożliwia zgłoszenie zrealizowanych lub przyszłych projektów i koncepcji, które powstały w ostatnich trzech latach i nie zdobyły nagród głównych w konkursie Technotalent oraz w innych konkursach. Zgłoszony projekt powinien wykorzystywać nowoczesne technologie.

Od lewej: Adam Walicki i Jolatna Koszelew - Zarząd Fundacji Technotalenty, fot. Politechnika Białostocka
Od lewej: Adam Walicki i Jolatna Koszelew – Zarząd Fundacji Technotalenty, fot. Politechnika Białostocka

Prace konkursowe czyli filmy i prezentacje, przeanalizuje Kapituła Konkursu złożona z przedstawicieli firm, uczelni oraz instytucji wspierających konkurs. Kapituła wyłoni pięciu finalistów w każdej z kategorii konkursowych. Laureaci otrzymają nagrody finansowe i rzeczowe. W trzeciej edycji Konkursu Technotalent do wygrania nagrody w wysokości ponad 30 000 zł i nagrody specjalne. Każdy uczestnik konkursu ma szansę na udział w specjalnym programie wsparcia uzdolnionych osób z regionu północno-wschodniej Polski realizowanym przez fundację TECHNOTALENTY i firmy partnerskie fundacji.

Nowością jest dodatkowa nagroda specjalna „Inspiracje 2016” w wysokości 3 000 zł ufundowana przez markę Primacol. „Inspiracje 2016” jest to projekt nowego produktu lub wzoru użytkowego, który wyróżnia się pod kątem estetyki, funkcjonalności lub mody. Każdy zespół bez względu na wybór kategorii głównej weźmie udział w rywalizacji o nagrodę „Inspiracje 2016”.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Technotalenty. Współorganizatorami są: Izba Przemysłowo – Handlowa oraz Instytut Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej. Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Harmonogram konkursu:

  • 12.09–25.10 Przyjmowanie zgłoszeń do udziału w konkursie
  • 05.11 Ogłoszenie listy finalistów
  • 07.10–18.11 Warsztaty i mentoring
  • 22.11 Finał konkursu
  • 07.12 Gala konkursu

Poprzednie dwie edycje konkursu TECHNOTALENT to: 233 uczestników, którzy pracowali nad 148 projektami (w tym 36 projektów uczniowskich). Więcej informacji na: www.technotalenty.pl/konkurs2016/ oraz na fanpageu: https://www.facebook.com/fundacjaTechnotalenty/

504x403_konkurs_2016_150

Na zdjęciu tytułowym: Jan Godlewski, projekt NUNO – laureat Konkursu Technotalent 2015. Zdjęcie zrobione podczas spotkania Finalistów z Partnerami Fundacji Technotalenty 27 września 2016

Informacja prasowa, Fundacja Technotalenty

Komentarze