Terminal prostym rozwiązaniem na zwiększenie obrotów mniejszych przedsiębiorców

W czasie gdy każdy z nas coraz częściej łapie się na tym, że nie ma przy sobie gotówki, co spowodowane jest szybko rosnącą popularnością płatności bezgotówkowych, idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw zarówno małych jak i tych dużych, jest inwestycja w terminale płatnicze. Dla wielu małych przedsiębiorców, właścicieli lokalnych sklepików czy stoisk z pamiątkami, cała procedura z nawiązaniem współpracy z operatorem dostarczającym rozwiązania dla płatności bezgotówkowych jest stresujące i mylnie zdaje się drogie.

Okazuje się bowiem, że dzięki dużej konkurencji oraz wsparciu takich inicjatyw jak Program Polska Bezgotówkowa, przedsiębiorcy mogą zyskać terminale nawet za 0zł. Przykładem jest skorzystanie z usług Polskich ePłatności, które w ramach Programu PBG, oferują nawet do 3 terminali za 0zł przez okres 12 miesięcy. Takie rozwiązania pozwolą wielu przedsiębiorcom przekonać się jak bardzo przyszłościowe i przydatne dla placówki jest korzystanie z rozwiązań ułatwiających płatności klientów.

Warto mieć na uwadze, że same w sobie funkcje terminala płatniczego nie są ograniczone tylko i wyłącznie do przyjmowania płatności kartą. Jest sporo nowoczesnych rozwiązań i usług oferowanych przez operatorów płatności bezgotówkowych, które mogą okazać się bardzo pomocne w przyciąganiu większej ilości klientów. Jakie są to funkcje?

Funkcja DCC rozwiązaniem dla sklepów przyjmujących zagranicznych turystów

W przypadku posiadania sklepu w miejscach turystycznych, gdzie coraz częściej pojawiają się odwiedzający nie tylko z polski, ale również z innych rejonów naszej ziemi, bardzo przydatna funkcja DCC. Dzięki niej możliwa jest płatność walutą karty płatniczej. Oznacza to w skrócie, że turyści wiedzą, ile dokładnie zapłacą za towar czy usługę, zatem informacja o tego rodzaju udogodnieniu może służyć jako swoisty atut danej placówki sprzedażowej oraz dobra i darmowa reklama przydatna na klientów zza granicy. Funkcja DCC to również korzyści dla przedsiębiorcy wykraczające poza zwiększony ruch, gdyż minimalizuje koszty akceptacji kart.

Cashback – zamień terminal w bankomat

Malejąca popularność płatności fizycznym pieniądzem nie oznacza wcale, że jest on zbędny. W niektórych przypadkach nie jest potrzebny i wtedy pojawia się problem. W dalszym ciągu spotykamy się z miejscami czy usługami za które możemy zapłacić wyłącznie przy użyciu gotówki. W takim celu została wprowadzona bardzo przydatna funkcja, a mianowicie Cashback. Dzięki tej usłudze, która jest implementowana do urządzenia, terminal zostaje zamieniony w pewnego rodzaju bankomat, który można wykorzystać do wypłacenia gotówki. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w mniej skomunikowanych częściach miast oraz w mniej zaludnionych miejscowościach, gdzie nierzadko znalezienie bankomatu jest bardzo trudne.

W jaki sposób najlepiej zdobyć terminal, aby bez konieczności zagłębiania się w formalności, móc zaoferować klientom nowe formy przyjmowania płatności w szybkim czasie?

Podstawową zasadą jest wybór odpowiedniego operatora, który zaoferuje nam ofertę i usługi idealnie skrojone pod nasz biznes. Warto pamiętać, że wprowadzenie do firmy terminala do płatności bezgotówkowej to wiele korzyści zarówno dla przedsiębiorcy, jak i dla klienta. Warto zatem zainteresować się współpracą z kimś, kto zadba o nasze potrzeby. W przypadku PeP, można liczyć nie tylko na terminale obsługujące praktycznie wszystkie formy płatności bezgotówkowych, ale również duże portfolio usług dodatkowych, które możemy wykorzystać do wypromowania i dodatkowego zysku dla naszej placówki.

Zatem w czasach gdy praktycznie z dnia na dzień rośnie popularność płatności bezgotówkowych, wyposażenie firmy w terminal jest właściwie niezbędne. Ważne aby wybrać mądrze i z zyskiem dla siebie. Umożliwi nam to w krótkim czasie przyciągnięcie nowych klientów i zwiększenie znacznie naszych obrotów.

Artykuł partnerski

Komentarze