To była niezapomniana gala. Julia Roszko z tytułem Miss, a Bartosz Tuchliński Mister Podlasia 2023 [ZDJĘCIA]

Laureatki i laureaci tegorocznego konkursu. Fot. Karol Szymborski

Tegoroczny konkurs był wyjątkowy, ponieważ to jubileuszowa, 25. edycja. Emocji nie brakowało. O tytuły Miss i Mistera Podlasia 2023 w ścisłym finale walczyło 16 pań i 15 panów. Podczas piątkowej, uroczystej gali, poznaliśmy zwycięzców. To Julia Roszko o Bartosz Tuchliński.

Julia Roszko ma 22 lata. Jest studentką architektury na Politechnice Białostockiej. Działa w Erasmus Student Network i Samorządzie Studentów PB. Spędziła rok w Hiszpanii, będąc na wymianie w ramach programu Erasmus.

Z kolei Bartosz Tuchliński to 23-latek. Studiuje medycynę na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Chciałby zostać kardiologiem. Uwielbia siatkówkę i jazdę rowerem.

Konkurs Miss Podlasia (Mister od 2017 r.) na trwałe zapisał się na mapie kulturalnej Podlasia. Nasze Podlasianki wielokrotnie zdobywały tytuły Wicemiss Polski, a w roku 2001 mieliśmy Miss Polski Magdę Stanisławską z Białegostoku. Nasze Podlaskie finalistki reprezentowały nasz region i Polskę na arenie międzynarodowej – w USA, Kolumbii, Korei Południowej, Albanii, Tunezji, Japonii. Uczestniczyły też w wielu programach telewizyjnych.

Poniżej zdjęcia z piątkowej gali finałowej. Ich autorem jest Karol Szymborski.

Komentarze