To najlepsze miejsce pracy w Polsce. W Białymstoku firma zatrudnia ponad 50 osób

W tym roku Sii Polska po raz siódmy wzięła udział w anonimowym badaniu satysfakcji pracowników Great Place to Work. Po raz pierwszy firma zajęła 1. miejsce w kategorii dużych przedsiębiorstw powyżej 500 osób. W przypadku Sii Polska zadowolenie pracowników i dynamiczny rozwój idą w parze. W tym roku, przy okazji swoich 15. urodzin, firma przekroczyła liczbę 5 000 pracowników i miliard złotych przychodów, a wyniki badania są lepsze, niż kiedykolwiek – aż 90% pracowników Sii Polska zadeklarowało, że „Biorąc wszystko pod uwagę, moja firma jest świetnym miejscem pracy”, poprawiając wynik z ubiegłego roku o 1%.

Już po raz 7. analiza anonimowych ankiet wypełnianych przez pracowników oraz audyt kulturowy, przeprowadzony w Sii, zadecydowały o przyznaniu firmie prestiżowego tytułu Najlepszego Miejsca Pracy w Polsce. Pierwszy raz Sii zajęła 1. miejsce w kategorii dużych przedsiębiorstw powyżej 500 osób oraz 7. miejsce na liście Najlepszych Miejsc Pracy dla Milenialsów.

Najwyższa pozycja w najbardziej prestiżowym rankingu HR to dowód, że zatrudniająca ponad 5 000 pracowników firma tworzy stabilne i przyjazne miejsce pracy.

Po raz pierwszy tytuł Great Place to Work trafił do Sii Polska w 2015 roku, gdy w firmie pracowało 2 000 osób. W tym roku firma zdobyła go siódmy raz z rzędu, zyskując uznanie zespołu, którego liczebność na przestrzeni ostatnich lat stale rośnie – tylko w pierwszym kwartale 2021 do firmy dołączyło 553 specjalistów. Pierwsze miejsce w kategorii przedsiębiorstw powyżej 500 osób to nie jedyne wyróżnienie w tegorocznym konkursie. Sii Polska także po raz czwarty znalazła się na liście Najlepszych Miejsc Pracy dla Milenialsów, zajmując siódme miejsce w tej kategorii.

– Ten rok jest wyjątkowy dla Sii Polska, ponieważ obchodzimy 15. urodziny. Od samego początku jednym z naszych głównych celów jest zadowolenie pracowników. Tytuł Great Place to Work potwierdza, że udaje nam się je osiągać, ale przede wszystkim motywuje nas do pracy nad naszymi słabościami. Wszyscy możemy czuć się bardzo dumni z tego tytułu, zwłaszcza że przy naszym szybkim tempie rozwoju atmosfera i duch zespołu są coraz lepsze, a nasze wyniki GPtW z roku na rok poprawiają się. Chciałbym podziękować wszystkim Power People za to, że tworzą tak wyjątkowe miejsce pracy – mówi Gregoire Nitot, założyciel i CEO Sii Polska.

Kluczowym elementem badania Great Place to Work są opinie pracowników, które stanowią 2/3 całkowitej oceny. Uwzględnia ona 5 wymiarów: wiarygodność, szacunek, uczciwość, dumę i koleżeństwo. Tegoroczne wysokie wyniki pozwoliły firmie powtórzyć sukces z poprzednich lat.

„Biorąc wszystko pod uwagę, moja firma jest świetnym miejscem pracy” – zadeklarowało aż 90% pracowników Sii Polska, poprawiając wynik z ubiegłego roku o 1%. Od pierwszego audytu w 2014 roku, ocena firmy w tym wymiarze stopniowo rośnie. Pozostałą 1/3 oceny stanowi audyt kulturowy przedsiębiorstwa, czyli analiza wewnętrznych procedur, procesów i zwyczajów firmy.

– Dzięki zaangażowaniu, otwartości i solidarności naszych Sii Power People zdobyliśmy tytuł już po raz siódmy! Dziś przemawia przeze mnie duma i wzruszenie, ponieważ mimo trudnej sytuacji i konieczności odnalezienia się w nowej rzeczywistości, po raz kolejny udowodniliśmy, że kierują nami wspólna misja, cele i kluczowe wartości. Z tytułem wiąże się też odpowiedzialność i zobowiązanie do dalszych działań i usprawniania obszarów wskazanych przez pracowników w ankiecie – mówi Joanna Kucharska, CHRO w Sii Polska.

W gronie Najlepszych Miejsc Pracy w Polsce obok Sii znalazły się takie firmy, jak: Cisco, Coca-Cola, Bosch, Hilton, 3M czy DHL. Podobnie jak w ubiegłym roku laureaci konkursu zostali wyłonieni z grona firm, które wcześniej otrzymały wyróżnienie Great Place to Work Certified. Certyfikat potwierdza, że przedsiębiorstwo należy do grona najlepszych w Polsce, które potrafią z sukcesem budować i rozwijać wyjątkowe relacje z pracownikami.

W Białymstoku Sii Polska zdecydowała się otworzyć oddział jesienią 2019 r. Obecnie zespół liczy już ponad 50 osób i pracuje dla 10 największych klientów firmy. Jest to najmłodsza lokalizacja spółki i jej 14. biuro w kraju. Pełni rolę jednostki wspierającej pozostałe lokalizacje. Inżynierowie pracują dla dużych globalnych marek, szczególnie z sektorów: bankowego, medycznego i hi-tech. Realizując projekty w takich obszarach, jak digital, testing, embedded, Dynamics CRM czy ITO, oddział wspiera klientów od lidera rynku medycznego, przez giganta produkcji półprzewodników, jednego z największych holdingów finansowych na świecie, producenta rozwiązań dla motoryzacji czy liderów sektora retail, takich jak Reckitt Benckiser czy Puma.

Sii Białystok rozwija zespoły programistów Java, AEM, .NET, front-end, Android i iOS oraz specjalistów w dziedzinie testowania i programowania niskopoziomowego (embedded). Do końca października tego roku firma planuje powiększyć białostocki zespół do 70 osób. W najbliższym czasie oddział poszukiwać będzie kolejnych ekspertów Java, .NET i C++, a także testerów manualnych i automatyzujących.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze