To one promują nasz region. Wkrótce poznamy najlepsze podlaskie marki

We wtorek wieczorem, 7 maja 2019 r., dowiemy się, kto zostanie laureatem Podlaskiej Marki 2018. Gala finałowa, podsumowująca wyniki piętnastej edycji przedsięwzięcia, rozpocznie się o godzinie 19.

Rywalizacja o nagrodę marszałka województwa podlaskiego, przyznawaną w siedmiu kategoriach tematycznych (produkt spożywczy, produkt, użytkowy, inwestycja, odkrycie, wydarzenie, kultura, społeczeństwo) była w tym roku wyjątkowo zacięta. Do udziału w plebiscycie zostało zgłoszonych niemal 300 różnorodnych propozycji, z których do właściwej rywalizacji zakwalifikowało się 187 kandydatur. Spośród nich kapituła wybrała najpierw dwudziestu jeden finalistów, a następnie wskazała zwycięzców Podlaskiej Marki 2018. Zdobywców tego zaszczytnego miana poznamy już wkrótce, ale jedno rozstrzygnięcie jest już za nami.

Podobnie jak w latach minionych, najlepszy podlaski produkt wskazali konsumenci w głosowaniu SMS, organizowanym na stronie podlaskamarka.pl. Łącznie oddano w nim ponad osiem tysięcy głosów, z których najwięcej otrzymała Fundacja Naszpikowani, zostając w ten sposób Podlaską Marką Konsumentów 2018.

Zdobycie statuetki, symbolizującej jakość oraz uznanie dotychczasowych osiągnięć, to tylko jedna z korzyści, na jaką mogą liczyć w tym roku zdobywcy Podlaskiej Marki. Każdy z nich otrzyma dodatkowo nagrodę pieniężną w wysokości 10 000 złotych oraz promocję na antenie TVP 1. Dzięki temu informacja o najlepszych podlaskich produktach trafi do kilku milionów widzów w Polsce i poza granicami kraju. Podobna akcja reklamowa, w ramach której wyemitowane zostały filmy prezentujące nominacje do Podlaskiej Marki 2018, dotarła wcześniej do ponad 2 milionów odbiorców.

Przyznanie nagród najlepszym produktom, inwestycjom i inicjatywom to zarazem doskonała okazja do uhonorowania wybitnych osób oraz branż, które wpływają na wizerunek całego regionu. Otrzymają tytuł Honorowego Ambasadora Województwa Podlaskiego oraz Ambasadora Podlaskiej Gospodarki. Pierwsze wyróżnienie przyznawane jest wybitnym Podlasianom, którzy poprzez swoją działalność i postawę budują pozytywny obraz Podlaskiego, drugie – najprężniejszym gałęziom gospodarki, znacząco przyczyniającym się do rozwoju całego województwa.

Red. PP, fot. Wrota Podlasia

Komentarze