,

Tor Białystok gotowy na jazdy

Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji w nadchodzącym tygodniu może wznowić działalność Toru Białystok, czyli idealnego miejsca do rozwijania umiejętności prowadzenia pojazdów. Będą się tu odbywały jazdy samochodowe, motocyklowe oraz treningi motoryzacyjne.

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii przywraca możliwość funkcjonowania obiektów sportowych na świeżym powietrzu. To oznacza, że BOSiR może otworzyć Tor Białystok, gotowy na przyjęcie osób, które od przyszłego tygodnia będą chciały doskonalić technikę prowadzenia różnych pojazdów. Na obiekcie w danym momencie będzie mogło przebywać do 25 osób.

Na wtorek, 20 kwietnia, zaplanowane są swobodne jazdy samochodowe. Kierowców z własnymi autami BOSiR zaprasza w godz. 14.00 – 15.00, 15.30 – 16.30 i 17.00 – 18.00.

Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych planowana jest także inauguracja sezonu motocyklowego na torze. Pierwsze w tym roku jazdy jednośladów są zaplanowane w czwartek i piątek w godz. 15.30 – 16.30 i 17.00 – 18.00.

W weekend 24 – 25 kwietnia mają się odbyć treningi motoryzacyjne, organizowane przez prywatne podmioty.

Tor Białystok to obiekt szkoleniowy o charakterze otwartym. Tu organizowane są sesje swobodnych jazd samochodowych, motocyklowych oraz gokartowych. Obiekt działa bez udziału publiczności – widzowie nie są wpuszczani na teren obiektu, by nie „odbierali” kierowcom możliwości treningu. Na trening można przyjechać tylko po wcześniejszej rezerwacji i opłaceniu jazdy na stronie http://miejskoaktywni.pl/s,tor-bialystok,70.html#/home w harmonogramie obiektu oraz wypełnieniu i podpisaniu oświadczenia, które również znajduje się na tej stornie.

Z toru mogą korzystać także osoby niepełnoletnie, uczące się jeździć od podstaw. W takim przypadku prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny i ustalenie terminu sesji. Opiekun prawny będzie liczony do bilansu osób mogących przebywać na torze.

Ograniczone jest do minimum wysiadanie z pojazdów i przebywanie poza nimi. Jeżeli w trakcie korzystania z obiektu niezbędne jest opuszczenie pojazdu, należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniego dystansu od innej osoby (z wyłączeniem osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących oraz sprawowania opieki nad dzieckiem do ukończenia 13. roku życia). Szczegółowe zasady korzystania z obiektu znajdują się na stronie: http://miejskoaktywni.pl/s,tor-bialystok,70.html#/home.

Tor Białystok można także wynająć na wyłączność przy zachowaniu obowiązujących zasad bezpieczeństwa. Rezerwacje przyjmowane są pod adresem: tor@bosir.bialystok.pl lub pod nr tel. 699 677 115.

Teren Ośrodka Sportów Wodnych „Dojlidy” jest otwarty. Tu można wybrać się na spacer. W przyszłym tygodniu przygotowywane będą boiska do siatkówki oraz piłki nożnej plażowej. Na stadionie lekkoatletycznym trenują zawodowi sportowcy. Lodowisko zakończyło sezon i jest szykowane do modernizacji. Hotel BOSiR przyjmuje niektóre pobyty służbowe wymienione w rozporządzeniu rządu. Pływalnie BOSiR, zgodnie z decyzją rządu, niezmiennie muszą być zamknięte.

Red. PP, fot. BOSiR

Komentarze