Torby foliowe i reklamówki ekologiczne a reklama firmy

Reklamówka foliowa to produkt bardzo popularny. Stosuje się ją w wielu sklepach i nie tylko. Istnieją jednak również specjalne reklamówki biodegradowalne, są one trwałe i ekologiczne. Które lepiej nadają się do reklamowania firmy?

Tradycyjna reklamówka foliowa

Standardowa reklamówka czy torebka foliowa to tradycyjne opakowanie, które od wielu, wielu lat wykorzystuje się każdego dnia w najróżniejszych sklepach czy punktach gastronomicznych i nie tylko. Są one wykonane ze specjalnej folii HDPE. Charakteryzuje się ona wieloma zaletami. Przede wszystkim materiał ten jest bardzo trwały i wytrzymały. Właśnie z tego powodu takie torebki i reklamówki są tak popularne. Co ważne, taka folia jest również w pewnym stopniu odporna na uszkodzenia mechaniczne – przede wszystkim przetarcia – a także niektóre substancje chemiczne czy wilgoć i wszelkie warunki atmosferyczne. Dzięki tym właściwościom, torby foliowe służą do transportowania oraz przechowywania najróżniejszych przedmiotów, również w lodówce. Dość niewielkie zrywki stosuje się głównie w przypadku produktów spożywczych, takich jak warzywa, owoce, mięso, ryby, pieczywo, słodkie wypieki itp. Reklamówki z folii można również znaleźć w wielu innych miejscach, między innymi w sklepach papierniczych, z ubraniami, z elementami do urządzeń elektronicznych, w pasmanterii, a także w restauracjach i innych punktach gastronomicznych. Reklamówka foliowa jest bardzo trwała i wytrzymała, ponadto jest odporna na wiele czynników zewnętrznych, a przy tym jest szczególnie wygodna, łatwa w użyciu i dostępna w atrakcyjnych cenach. Niestety, foliówki mają również wady. Rozkładają się przez bardzo długi czas – szacuje się, że w niesprzyjających warunkach, może to trwać nawet kilkaset lat.

Reklamówki biodegradowalne

Niedawno jednak zmieniono nieco przepisy i zaczęto wymagać od właścicieli sklepów, marketów i innych punktów sprzedaży oraz punktów gastronomicznych, aby przestali korzystać z rozwiązań, które mają szkodliwy wpływ na planetę. Co ważne, również przeciętni klienci zaczęli zwracać uwagę na ekologię i z tego powodu najchętniej sięgają po reklamówki ekologiczne (papierowe lub biodegradowalne), które są przyjazne środowisku. Co ważne, w przypadku takich produktów jak reklamówki biodegradowalne, producent ma znaczenie – najlepiej wybierać artykuły ze sprawdzonych miejsc, takich jak hurtownie opakowań. Reklamówki z hurtowni z pewnością posiadają wszelkie niezbędne cechy i można je nabyć w atrakcyjnych cenach.

Torby reklamowe

Warto zauważyć, że torby wykonane z folii HDPE, ale również i rozwiązania papierowe czy inne biodegradowalne mogą posłużyć jako torby reklamowe do promowania danego sklepu czy punktu gastronomicznego. Wystarczy zamieścić na nich logo marki, aby zapisać się w podświadomości przedstawicieli lokalnej społeczności. Co ważne, wybieranie ekologicznych toreb z nadrukami dodatkowo sprawia, że marka jest postrzegana jako przyjazna środowisku i odbierana bardziej pozytywnie.

Artykuł partnerski

Komentarze