Tu pracują świetni ludzie, dla marek globalnych. Sii Polska w Białymstoku jest już rok

Jesienią 2019 roku Sii Polska zdecydowała się otworzyć oddział w Białymstoku. Obecnie zespół liczy już ponad 50 osób i pracuje dla 10 największych klientów firmy. Najmłodsza lokalizacja Sii pełni rolę oddziału wspierającego realizację projektów pozostałych jednostek firmy. Szybki wzrost jest możliwy dzięki zadowoleniu pracowników.

Sii Polska zdecydowała się na otwarcie swojego 14. biura w Białymstoku jako jednostki wspierającej pozostałe lokalizacje, aby jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby klientów. Inżynierowie pracują dla dużych globalnych marek, szczególnie z sektorów: bankowego, medycznego i hi-tech. Jednak jeszcze zanim powstał oddział, firma zatrudniała już specjalistów w stolicy Podlasia. Piotr Bach, inżynier ds. oprogramowania, pracuje dla Sii najdłużej, bo aż 8 lat.

– Moja przygoda z Sii zaczęła się w 2012 roku, kiedy otrzymałem bardzo atrakcyjną propozycję pracy w oddziale w Warszawie, gdzie wtedy mieszkałem. Postanowiłem spróbować swoich sił w nowym projekcie na stanowisku .NET Developera – wspomina Piotr Bach. – Dołączyłem do bardzo doświadczonego zespołu, którego zadaniem było stworzenie silnika grywalizacyjnego dla jednego z czołowych banków. Był to innowacyjny jak na tamte czasy system i bezcenne doświadczenie. Podejrzewam, że wiele osób miało okazję korzystać na co dzień z tego rozwiązania. Obecnie wspieram duński zespół w tworzeniu nowoczesnych platform edukacyjnych, a w mojej codziennej pracy używam głównie technologii .NET, Azure i Umbraco CMS. Poza programowaniem, chętnie wspieram nowy białostocki oddział w procesie rekrutacji .NET Developerów czy redaguję teksty na naszego bloga w sekcji Software Development. Otwarcie oddziału w Białymstoku było dla mnie dobrą wiadomością. Mimo że już wcześniej zdecydowałem się wrócić w rodzinne strony i pracować zdalnie, biuro w centrum miasta ułatwiło mi załatwienie spraw administracyjnych.

Przygoda z Sii Barbary Piekarskiej, Regional Manager, odpowiedzialnej za białostocki oddział, również rozpoczęła się w innym mieście i umożliwiła jej powrót w rodzinne strony.

– Od początku pracy w Sii miałam taki plan. Powtarzałam wszystkim, że jeśli firma otworzy się w Białymstoku, będę pierwszą osobą w oddziale. Dlaczego? Bo pochodzę z tych okolic, tu się wychowywałam. Wyjechałam do Warszawy a później do Gdańska, bo wtedy nie było tu perspektyw na rozwój, ale zawsze chciałam tu wrócić. Co ciekawe, to moi koledzy i koleżanki z pracy poinformowali mnie o tym, że otwiera się oddział w Białymstoku. Od razu zainteresowałam się tą rekrutacją. Pomyślnie przeszłam trzy etapy rozmów i udało się! Moja kandydatura na stanowisko Regional Managera została zaakceptowana – mówi Barbara Piekarska.

Oprócz lokalnych potrzeb, tutejsi specjaliści wspierają też zespoły projektowe pracujące dla klientów pozostałych oddziałów firmy. Pierwszy specjalista zatrudniony w białostockim oddziale, Andrzej Mironowicz, inżynier ds. oprogramowania, na początku pracował w projekcie dla brytyjskiego przedsiębiorstwa bukmacherskiego – klienta krakowskiego oddziału Sii.

– Na początku współpracy z Sii pracowałem zdalnie. O tym, że powstanie biuro w Białymstoku wiedziałem wcześniej, natomiast nie znałem szczegółów. Pewnego dnia zadzwoniła do mnie Barbara, manager białostockiego oddziału, z pytaniem, czy nie chciałbym pracować w biurze. Natychmiast się zgodziłem. Na początku, do biura, które zostało dopiero otwarte, przychodziło nas tylko troje. Integrowaliśmy się w oryginalny sposób, skręcając meble. Wydaje mi się, że od pierwszej chwili znaleźliśmy wspólny język i czułem się tak, jak byśmy znali sięod dawna – opowiada Andrzej Mironowicz.

W rok Sii Białystok zbudowała na lokalnym rynku wizerunek atrakcyjnego miejsca pracy. Anna Chwatko-Zajkowska, Technical Writer, jest najmłodszą stażem specjalistką w oddziale.

– Kiedy szukając pracy weszłam na stronę Sii Polska, od samego początku miałam bardzo pozytywne odczucia – mówi Anna Chwatko-Zajkowska. – Po otrzymaniu propozycji rozpoczęcia pracy na fajnym stanowisku nie zawahałam się ani chwili. Poczułam się tu jak w domu. Może brzmi to zabawnie, ale naprawdę tak było. Przed rozpoczęciem współpracy przychodziłam do oddziału kilka razy, aby załatwić formalności i zawsze było przemiło. Teraz pracuję zdalnie, ale kiedy zrobi się cieplej, planuję regularnie przychodzić do biura. Naprawdę pracują tam świetni ludzie.

Obecnie w oddziale pracuje już ponad 50 osób. Realizując projekty w takich obszarach, jak digital, testing, embedded, Dynamics CRM czy ITO, wspiera 10 największych klientów Sii Polska – od lidera rynku medycznego, przez giganta produkcji półprzewodników, jeden z największych holdingów finansowych na świecie, producenta rozwiązań dla motoryzacji czy liderów sektora retail, takich jak Reckitt Benckiser czy Puma.

Sii Białystok rozwija zespoły programistów Java, AEM, .NET, front-end, Android i iOS oraz specjalistów w dziedzinie testowania i programowania niskopoziomowego (embedded). Do końca października tego roku firma planuje powiększyć białostocki zespół do 70 osób. W najbliższym czasie oddział poszukiwać będzie kolejnych ekspertów Java, .NET i C++, a także testerów manualnych i automatyzujących.

Spółka Sii powstała w styczniu 2006 r. w Warszawie. Dziś realizuje projekty w 14 lokalizacjach w całym kraju. Zatrudnia ok. 5 000 ekspertów, będąc wiodącym dostawcą usług IT, inżynieryjnych, digitalowych i BPO w Polsce. To jeden z największych pracodawców w polskiej branży IT, wielokrotnie nagradzany w plebiscytach i konkursach biznesowych. W 2019 spółka osiagnęła przychody na poziomie 840 mln zł, a zysk netto – 97 mln zł. Prognoza na 2020 zakładała przychód przekraczający miliard złotych.

Red. PP, fot. pixabay.com

Komentarze