Twórcy innowacyjnych pomysłów z Podlasia przed szansą pozyskania inwestora

Fundacja Technotalenty od ponad 6 lat nieustannie wspiera młodych ludzi i ich startupy. Od 4 stycznia 2020 r. rozpoczęła inicjatywę wpierającą twórców innowacyjnych projektów. Od tej daty zaczęło się przyjmowanie zgłoszeń do Rundy T.

Wydarzenie jest połączeniem najlepszych praktyk wynikających z 6 edycji konkursu Technotalent, potrzeb rynkowych leżących po stronie pomysłodawców oraz instytucji wspierających młody biznes. Organizatorem jest Fundacja Technotalenty. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

– Każdy pełnoletni uczestnik związany z województwem podlaskim lub warmińsko-mazurskim może zgłosić swój projekt w wybranej kategorii. Nie ma ograniczeń wiekowych ani branżowych. Wydarzenie pozwala pomysłodawcom i młodym przedsiębiorcom spotkać się z inwestorami bez konieczności wyjazdu na drugi koniec Polski – podkreśla Adam Walicki, prezes zarządu Fundacji.

Zgłoszenia odbywają się w 4 kategoriach: Concept, Science, Open, Pandemic.

– W kategorii Concept – projekty z różnych dziedzin, które są pomysłami niezrealizowanymi lub w trakcie realizacji na wczesnym stadium rozwoju. Do tej kategorii mogą być zgłoszone projekty koncepcyjne. Kategoria Science – projekty naukowe nowego wynalazku/produktu/usługi, które są nowym rozwiązaniem technicznym związanym z wykorzystaniem nowoczesnej technologii lub innowacyjnej metodologii. Kategoria skierowana do projektów naukowych z genezą powstania w środowisku naukowym, akademickim lub wynalazczym – wyjaśnia Marek Siergiej, przewodniczący Rady Fundacji.

Kolejne dwie kategorie to: Open – idea, koncepcja pracy, rozwiązanie związane z nowoczesną technologią z dowolnej dziedziny i na każdym etapie przygotowania.

– Czwarta, ostatnia i najważniejsza, to Pandemic – idea, koncepcja, gotowy projekt stanowiący rozwiązanie problemów społecznych związanych z sytuacją wybuchu pandemii w kraju i na świecie. Kategoria stanowi odpowiedź na sytuację na świecie związaną z pandemią COVID-19. Obecnie jest jeszcze wiele problemów bez rozwiązania, których potrzebuje rynek – tłumaczy Tomasz Stypułkowski, wiceprezes Fundacji.

Runda T jest skierowana do osób, młodych przedsiębiorców, startupów, naukowców, którzy chcieliby stanąć przed szansą pozyskania inwestora na swój pomysł. Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej Rundy T (szczegółowe informacje: technotalenty.pl) oraz dołączyć opis projektu, prezentację lub film prezentujący projekt. Zapisy do Rundy T potrwają do 15 kwietnia 2021 r.

Autorzy 5 najlepszych projektów z każdej kategorii zostaną zakwalifikowani do finału oraz otrzymają pakiet cennych szkoleń. Prezentacje finałowe będą przedstawiane w formule elewator pitch. W ciągu 3 minut finaliści będą musieli przekonać inwestorów zasiadających w kapitule do swojego pomysłu. Najlepsze projekty zostaną ogłoszone oraz nagrodzone na uroczystej gali wręczenia nagród.

Red. PP, fot. pixabay.com

Komentarze