Tydzień Kodowania w Białymstoku. Co chcesz wiedzieć o programowaniu?

Jak rozpoznają nas iPhone`y? Jak wygląda praca w start-upie z Doliny Krzemowej, ale w Białymstoku? M.in. odpowiedzi na te pytania będzie można uzyskać podczas białostockiej odsłony EU Code Week. To już w piątek, 11 października.

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. Codeweek to oddolna inicjatywa realizowana przez wolontariuszy i wspierana przez Komisję Europejską. W 2019 roku Europejski Tydzień Kodowania odbywa się od 5 do 20 października.

Główną ideą stojącą za wydarzeniem jest promowanie programowania poprzez pokazywanie młodzieży i dorosłym sposobów na realizację pomysłów przy pomocy kodu, rozwiewanie wątpliwości i mitów otaczających te umiejętności oraz gromadzenie zmotywowanych jednostek w celu wspólnej nauki. W Białymstoku do tego pomysłu przystąpiło Technikum Programistyczne INFOTECH – pierwsza w Polsce szkoła programowania stworzona przez firmy z Klastra Technologicznego InfoTech.

11.10.2019 w piątek odbędą się w Technikum dwa spotkania:

1. Jak zostałem programistą – start o godz. 12 w Auli Wielkiej WSFiZ przy Ciepłej 40.
Spotkanie z Andrzejem Rusewiczem, Project Manager w TJ Software – „Moja droga do programowania”, Jakubem Ignaciuk, Senior Developer w Instapage – “Jak wygląda praca w start-up z Krzemowej Doliny, ale w Białymstoku”, Karolem Przybyszewskim, w-ce dyrektorem technikum – Rozpoczęcie warsztatów ‚Podstawy sztucznej inteligencji dla szkół średnich’.
Planowany jest też konkurs z nagrodami (potrzebne będą telefony z internetem)
https://codeweek.eu/view/226092/jak-zostalem-programista

2. Jak rozpoznają nas iPhone’y? Algorytmy biometryczne w praktyce -start o godzinie 17.00 w Technikum Programistycznym INFOTECH przy ul.Ciepłej 40E (III piętro).
Warsztat dotyczący rozpoznawania biometrycznego. Odpowiemy w jego trakcie na pytania skorelowane ze sposobami rozpoznawania człowieka na podstawie jego twarzy.
https://codeweek.eu/view/231017/jak-rozpoznaja-nas-iphoney-algorytmy-biometryczne-w-praktyce

Udział jest bezpłatny i otwarty dla wszystkich zainteresowanych. 

Red. PP, fot. pixabay.com

Komentarze

Warning: Use of undefined constant php - assumed 'php' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/fkfut/domains/przedsiebiorczepodlasie.pl/public_html/wp-content/themes/milkit/single.php on line 34