Uber wjeżdża do Białegostoku

Aplikacja do zamawiania przejazdów od 10 maja jest dostępna dla mieszkańców Białegostoku. Do tej pory z Ubera korzystali mieszkańcy 14 lokalizacji w Polsce. Białystok trafiał na mapę jako kolejne miasto. Przybywa więc kolejna konkurencja korporacjom taksówkarskim.

Nieco ponad trzy lata temu do Białegostoku dotarł Uber Eats i od tego czasu niezmiennie wspiera użytkowników aplikacji dostarczając im posiłki. Po ciepłym przyjęciu przyszedł czas na kolejny krok i uruchomienie platformy do zamawiania przejazdów, z której znana jest firma.

Uber to dostępna na całym świecie aplikacja mobilna, która łączy kierowców z pasażerami, umożliwiając swoim użytkownikom dotarcie do celu z góry ustaloną trasą oraz za cenę znaną w momencie zamawiania przejazdu. Odkąd platforma po raz pierwszy ruszyła w 2014 roku w Warszawie, usługa cieszy się dużą popularnością i została uruchomiona również w Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Lublinie, Bydgoszczy, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu, Radomiu, Kielcach, i na Śląsku. Od wtorku, 10 maja, także mieszkańcy Białegostoku mogą korzystać z przejazdów za pośrednictwem aplikacji Uber.

Na dobry początek firma przygotowała promocje, dzięki którym mieszkańcy mogą poznać usługi oferowane za pośrednictwem aplikacji. Wpisując kod WITAJBIALYSTOK, nowi użytkownicy mogą zaoszczędzić 100 zł podczas 5 pierwszych przejazdów (do sumy 20 zł każdy, promocja obowiązuje do 15 maja). Z kolei wpisując kod KOCHAMBIALYSTOK3X50, mieszkańcy mogą skorzystać z 50 proc. promocji na trzy przejazdy (maksymalna wartość promocji na każdy z przejazdów wynosi 10 zł. Oferta obowiązuje do 20 maja).

Aby wykorzystać kod promocyjny, należy:

 • Pobrać aplikację z AppStore lub Google Play
 • Uruchomić aplikację i otworzyć zakładkę Portfel, następnie na samym dole po kliknięciu „Dodaj kod promocyjny”, wpisać jeden z poniższych kodów
 • Ustawić miejsce docelowe
 • Ustawić miejsce odbioru
 • Zamówić przejazd
 • Po zatwierdzeniu podróży użytkownik otrzymuje informacje o kierowcy oraz samochodzie, a także jego bieżącą lokalizację na mapie
 • Przed wejściem do pojazdu, należy upewnić się, że marka oraz numer rejestracyjny samochodu są takie, jak wyświetlane w aplikacji

Przejazdy oferowane za pośrednictwem Uber są realizowane przez licencjonowanych partnerów, którzy muszą spełnić szereg wymagań, aby dołączyć do platformy. Dodatkowo aplikacja oferuje pasażerom wiele funkcji bezpieczeństwa, w tym:

 • Sprawdź swój przejazd: jeszcze przed przyjazdem pojazdu pasażerowie zawsze znają dane kierowcy, takie jak imię, model samochodu oraz numer rejestracyjny, a każdy przejazd jest monitorowany przez system GPS. Przed każdą podróżą Uber przypomina o sprawdzeniu, czy dane z aplikacji zgadzają się.
 • Udostępnij przejazd zaufanym kontaktom: ta funkcja pozwala udostępnić trasę swojego przejazdu nawet 5 osobom, z listy tzw. Zaufanych Kontaktów. Dzięki temu bliskie osoby zawsze wiedzą, gdzie znajduje się użytkownik oraz mają dane na temat pojazdu, którym się porusza.
 • Ride Check: dzięki danym z systemu GPS każdy przejazd za pośrednictwem platformy Uber jest monitorowany również przez funkcję Ride Check. Podczas nieoczekiwanego postoju aplikacja kontaktuje się z pasażerem, by upewnić się, że przerwa w podróży jest planowana. W przypadku niespodziewanej sytuacji aplikacja kieruje użytkowników do specjalnego menu i umożliwia szybki kontakt ze służbami ratunkowymi lub działem wsparcia.
 • Centrum Bezpieczeństwa: w trakcie każdego przejazdu użytkownicy mają stały dostęp do wszystkich funkcji w Centrum Bezpieczeństwa. Po naciśnięciu przycisku tarczy użytkownicy mogą udostępnić swój przejazd, zapoznać się z procedurami bezpieczeństwa oraz w razie potrzeby skontaktować się z numerem 112. Aplikacja automatycznie prześle dyżurnemu dane dotyczące pojazdu oraz lokalizacji.
 • Kodeks Społeczności: w celu zadbania o właściwe interakcje w trakcie przejazdów firma stworzyła Kodeks Społeczności Uber. Jest to zbiór zasad przeznaczony dla wszystkich użytkowników platformy, który zobowiązuje do wzajemnego szacunku, dbania o bezpieczeństwo oraz przestrzegania prawa.

Red. PP, fot. pexels.com

Komentarze