W Alfa Centrum otwarte już wszystkie sklepy. Działają butiki, biuro podróży i kino

Popularna białostocka galeria handlowa znowu działa na pełnych obrotach. Na nowo otworzyły się butiki spółki LPP, biuro podróży oraz kino. Przedstawicieli wolnych zawodów i przedsiębiorców ucieszy ponowne otwarcie strefy co-workingowej.

Od początku lipca klienci Alfa Centrum ponownie mogą korzystać z pełnej oferty sklepów i punktów usługowych białostockiej galerii. Działalność wznowiły wszystkie sklepy odzieżowe grupy LPP – Reserved, House, Cropp, Mohito i Sinsay. Tego samego dnia do pracy powróciło także biuro podróży 24Holiday.

Ostatni najemca, kino Helios, zaprasza widzów na seanse od piątku, 3 lipca. Ponownie działa także strefa co-workingowa. Jej użytkownicy mają możliwość skorzystania z umieszczonych przy wejściu płynów dezynfekujących do rąk, a stoły, przy których pracują klienci, są regularnie odkażane.

Od ponownego otwarcia centrów handlowych 4 maja, średnia liczba klientów Alfa Centrum zwiększa się. Ma to związek ze stopniowym uwalnianiem kolejnych branż gospodarki i rosnącym poczuciem bezpieczeństwa klientów.

Galeria wdrożyła pakiet środków zaradczych i prewencyjnych. Warto przypomnieć, że wszystkie osoby odwiedzające galerię nadal obowiązuje osłanianie nosa i ust maseczką lub przyłbicą oraz zachowanie bezpiecznej odległości co najmniej 2 m od drugiej osoby. Przy każdym wejściu do Alfa Centrum, w toaletach oraz w strefie foodcourt zostały umieszczone dozowniki z płynem odkażającym, a często dotykane powierzchnie, takie jak poręcze, klamki, przyciski wind czy ławki, są dezynfekowane ze zwiększoną częstotliwością. Przeprowadzane jest również regularne ozonowanie toalet. Aby ułatwić klientom przystosowanie się do wytycznych, w przestrzeni centrum rozmieszczono plakaty i infografiki, które w przyjazny sposób przypominają o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa.

W kinie obowiązują dodatkowe ograniczenia, związane z liczbą widzów podczas seansu – równe połowie miejsc w sali, a miejsca bezpośrednio sąsiadujące mogą zajmować wyłącznie osoby mieszkające wspólnie oraz opiekunowie dzieci i osób z niepełnosprawnością. Zajmowanie miejsc określonych na bilecie jest obowiązkowe. Helios przygotował także ofertę prywatnych seansów dla osób chcących cieszyć się filmem bez maseczek, w bliskim gronie przyjaciół lub rodziny. W repertuarze kina w Alfa Centrum znajduje się obecnie kilkanaście tytułów, w tym 6 premier.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze