,

W białostockiej firmie trwają ogólnopolskie amatorskie mistrzostwa w jeździe na trenażerze

Ogólnopolskie amatorskie mistrzostwa w jeździe na trenażerze pod tym hasłem kryje się jedyne takie wydarzenie na kolarskiej mapie Polski, niezwykle szalona akcja promująca kolarstwo w czasie niesprzyjającej pogody za oknem oraz dbanie o zdrowy tryb życia.

Dzięki Kamilowi i NieKamilowi z kanału Youtube Sprint-rowery.pl mamy okazję zakosztować rywalizacji i zdobyć atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 12 tys. zł. Tak wysoka pula nagród wynika z zaangażowania sponsorów, takich jak Centrum Rowerowe Sprint, Wahoo, Perfumeria Top10 oraz Shimano.

– Jak przystało na ulubiony sklep rowerowy Polaków organizujemy mistrzostwa w celu popularyzacji aktywności fizycznej poza sezonem rowerowym oraz dajemy możliwość do poprawy formy po pandemii – tłumaczy Aneta Wilczewska z Centrum Rowerowego Sprint w Białymstoku.

To pierwsze zawody na naszym terenie na skalę ogólnopolską, udział może wziąć każdy pełnoletni, niezrzeszony z PKOL zawodnik. Zawodnicy ścigają się na trenażerze Wahoo Kickr Core na jednej wyznaczonej przez inicjatorów wydarzenia trasie o dystansie ok. 10 km, o różnym nachyleniu, co pozwala sprawdzić się w rywalizacji z innymi amatorami kolarstwa poza sezonem.

Tradycyjnie zawodnicy podzieleni są według płci, więc 8 stycznia poznamy czterech finalistów oraz cztery finalistki.

8 stycznia, czyli dzień finałów, jest dla organizatorów bardzo ważną datą, ponieważ finały zawodów będą jedną z atrakcji podczas otwarcia nowego sklepu Trek w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich.

Eliminacje wciąż trwają, kończą się wraz z końcem roku. Odbywają się w salonie rowerowym Sprint przy Hugo Kołłątaja 22 w Białymstoku.

W puli nagród znajdują się między innymi trenażer rolkowy Elite, zestawy perfum z Perfumerii Top10, bony podarunkowe do sprint-rowery.pl, oraz główna nagroda – Wahoo Kickr Headwind.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze