W Białymstoku o ułatwieniach dla biznesu

O udogodnieniach i zmianach w prowadzeniu działalności gospodarczej będzie mowa podczas konferencji dla przedsiębiorców, która odbędzie się 1 października w Białymstoku. W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, którzy będą doradzać m.in. w sprawach ubezpieczeń, składek i zasiłków.

Białostocka konferencja to kolejny przystanek na mapie spotkań organizowanych w całym kraju przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Wydarzenie ma przybliżyć przedsiębiorcom zmiany wynikające między innymi z tzw. konstytucji biznesu. Na uczestników czekają prelekcje i stoiska ekspertów wielu instytucji, w tym ZUS.

Spotkanie otworzy minister Jadwiga Emilewicz. Kolejne prezentacje przedstawią reprezentanci Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Finansów i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ci ostatni opowiedzą o ułatwieniach dla biznesu w ZUS, m.in. o doradcach dla płatników, zaświadczeniach wydawanych „od ręki” i przyszłorocznych zmianach w przechowywaniu akt pracowniczych. Eksperci odpowiedzą także na pytania uczestników – zapowiada Katarzyna Krupicka, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS w województwie podlaskim.

Dodatkowo, od godz. 11 do 14 będzie czynna strefa informacyjna ze stoiskami specjalistów. Przy stanowisku ZUS będzie można poradzić się w sprawach ubezpieczeń, opłacania składek, elektronicznych zwolnień lekarskich i zasiłków. Eksperci wyjaśnią temat „ulgi na start” i preferencyjnych składek.

Tłumaczone również będą zmiany w zakresie prawa podatkowego, zamówień publicznych, a także o ofercie wsparcia dla małych i średnich firm.

Obok ZUS porad będą udzielać przedstawiciele: Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwa Finansów, Krajowej Administracji Skarbowej, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, Enterprise Europe Network, Banku Gospodarstwa Krajowego oraz Agencji Rozwoju Przemysłu.

Konferencja odbędzie się w Hotelu Silver w Białystoku przy ulicy Kopernika 97. Część oficjalna rozpocznie się o godz. 11. Pół godziny wcześniej startuje rejestracja uczestników. Więcej informacji można znaleźć na stronie prawodoprzedsiebiorczosci.parp.gov.pl

Piotr Walczak, fot. pixabay.com

Komentarze