W Białymstoku powstanie Samsung Inkubator – kolejne innowacje wejdą do miasta

Już wkrótce w stolicy województwa podlaskiego zostanie otwarty Samsung Inkubator Białystok. Wydarzenie oficjalnie zaplanowano na 15 kwietnia w Białostockim Parku Naukowo – Technologicznym. Wezmą w nim udział przedstawiciele administracji państwowej, władzy lokalnej oraz eksperci UNEP GRID Warszawa i BPN-T.

Białostocki Samsung Inkubator to kolejne miejsce, które wpisuje się w strategię budowania sieci inkubatorów w Polsce Wschodniej. Laboratorium będzie specjalizować się w projektach odpowiadających na wyzwania określone w 17 Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ z 2015 roku. Innowacyjne rozwiązania będą dotyczyć problemów w zakresie m.in. ochrony zdrowia, ekologii, transportu czy edukacji.

Białostocki Park Naukowo – Technologiczny to przestrzeń otwarta nie tylko na przedsiębiorców, naukowców, pasjonatów nowych technologii i idei, ale także białostoczan i mieszkańców regionu w każdym wieku, przyczyniających się swoimi talentami i odkryciami do zwiększenia atrakcyjności Białegostoku. To największa w regionie społeczność startupowa.

Jesteśmy pierwszym w Polsce Wschodniej certyfikowanym technoparkiem. Certyfikat przyznany przez Stowarzyszenie Organizatorów Ośrodków Innowacji i Przedsiębiorczości w Polsce (SOOIPP) potwierdza spełnianie środowiskowych standardów jakości działania dojrzałych ośrodków innowacji – podkreślają przedstawiciele BPN-T.

Celem Parku jest tworzenie infrastruktury sprzyjającej zwiększeniu innowacji pośród lokalnych i regionalnych przedsiębiorstw oraz zwiększenie atrakcyjności miasta dla pozyskania inwestycji opartych na nowoczesnych technologiach.

Piotr Walczak

Komentarze