W Białymstoku wybudują Hilton. Otwarcie jeszcze w tym roku

Hotel w Białymstoku, którego otwarcie planowane jest jeszcze na ten rok, jak też hotel w Tarnowie Podgórnym, który przywita pierwszych gości w 2023 roku, dołączą do grupy 13 innych nieruchomości w Polsce spod marki Hampton by Hilton.

Hilton (NYSE: HLT) ogłosił plany otwarcia kolejnych dwóch hoteli spod marki Hampton by Hilton w Polsce w następstwie podpisania nowych umów franchisingowych. Hampton by Hilton Białystok będzie wybudowany przez firmę Rogowski Development i zarządzany przez VHM Hotel Management. W hotelu do dyspozycji gości zostaną oddane 122 pokoje, a jego start spodziewany jest jeszcze w tym roku. Posiadający 135 pokoje Hampton by Hilton Tarnowo Podgórne zostanie otwarty pod koniec 2023 roku. Właścicielem hotelu jest Grupa Konkret S.A., a będzie on zarządzany przez City Park Hotel Management.

– Otwarcie obu hoteli pozwoli nam zaspokoić potrzeby na usługi hotelarskie na dwóch kluczowych obszarach komercyjnych – powiedział Patrick Fitzgibbon, starszy wiceprezes Hilton ds. rozwoju w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. – Będzie ono również miało swój udział w procesie dalszej intensywnej ekspansji marki Hilton na rynku polskim, gdzie aktualnie działają 23 nieruchomości, a planowanych jest kolejnych 16. Jest ono także dowodem na nieustanny rozwój marki na rykach Europy Centralnej i Wschodniej. Z pewnością pomoże nam ono zaspokoić popyt na usługi hotelarskie, kiedy świat powróci do regularnego podróżowania.

– Jako największa grupa deweloperska na rynku nieruchomości mieszkaniowych w Białymstoku oraz regionie podlaskim, dostrzegliśmy ogromną szansę związaną z wprowadzeniem międzynarodowej marki hotelarskiej do Białegostoku – powiedział Radosław Rogowski, wiceprezes Rogowski Development. – Cieszymy się, że możemy realizować nasz pierwszy projekt hotelowy z Hiltonem, wykorzystując nasze ponad 30-letnie doświadczenie w budowie nieruchomości mieszkaniowych w Polsce. Nie możemy się doczekać powitania pierwszych gości hotelowych, które nastąpi jeszcze w tym roku.

Będąc największym miastem północno-wschodniej części Polski, Białystok położony jest w idealnym miejscu umożliwiającym odkrywanie piękna natury Podlasia. Miasto jest zarówno regionalnym centrum turystycznym, jak również miejscem działalności firm z wielu obszarów przemysłu, w tym przemysłu budowy maszyn, przetwórstwa spożywczego czy produkcji tekstyliów. Jego położenie sprawia, że jest ono idealnym punktem tranzytowym łączącym Polskę ze Wschodem (Białoruś, Rosja oraz kraje bałtyckie) zarówno w obszarze transportu drogowego, jak i kolejowego.

Hampton by Hilton Białystok będzie nowo wybudowaną, sześciopiętrową nieruchomością mieszczącą takie udogodnienia, jak Hampton Hub, klub fitness, elastyczne miejsca spotkań czy parking. Hotel będzie zlokalizowany przy ulicy Lipowej 41, czyli w niedalekiej odległości od kampusu Uniwersytetu w Białymstoku, Opery i Filharmonii Podlaskiej oraz Białostockiego Teatru Lalek.

Druga lokalizacja, w którą celuje Hampton by Hilton, to Tarnowo Podgórne. Jest to malownicza wioska położona w zachodnio-centralnej części Polski, w pobliżu Poznania. Poznań, z kolei, jest miejscem aktywnej działalności biznesowej, m.in. takich firm, jak Lidl czy Coca-Cola, zlokalizowanych w jego pobliżu.

Jako że Hampton by Hilton stosuje się do wszelkich wytycznych związanych z pandemią COVID-19, niektóre usługi oraz udogodnienia zostały dostosowane do wymogów opracowanych przez lokalne samorządy. W celu podkreślenia zaangażowania marki Hilton w kwestię zapewnienia ochrony zdrowia i bezpieczeństwa gości, nieruchomości Hampton by Hilton biorą udział w programie Hilton CleanStay, którego założeniem jest przestrzeganie najwyższych możliwych standardów czystości i dezynfekcji.

Procedury obowiązujące w hotelach Hilton oraz zasady szkolenia pracowników opracowane zostały przy udziale RB – producenta Lysolu i Dettolu. Standardami spod znaku Hilton CleanStay są Room Seal (opieczętowanie pokoju), które mają na celu zapewnienie gości, że nikt nie przebywał w pokoju od momentu, gdy był on dokładnie wysprzątany i zdezynfekowany, jak również elastyczne opcje związane z obsługą pokoju podczas pobytu.

Według Entrepreneur, Hampton by Hilton (w tym Hampton Inn by Hilton i Hampton Inn & Suites by Hilton) to numer jeden wśród franczyzy hotelarskich w ciągu ostatnich 12 lat, obsługujący gości, którzy cenią sobie jakość podróżowania. Marka posiada ponad 2660 obiektów w 31 krajach na całym świecie. W hotelach do dyspozycji gości jest darmowe Wi-Fi, a serwowane na ciepło śniadanie jest bezpłatne. Członkowie zespołu Hampton by Hilton są zobowiązani do zapewniania wyjątkowo przyjaznej i rzetelnej obsługi, objętej 100-procentową Gwarancją HamptonTM. Członkowie programu Hilton Honors, którzy dokonują rezerwacji bezpośrednio przez preferowane kanały Hilton, mają dostęp do natychmiastowych udogodnień.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze