W poniedziałek wziął ślub, we wtorek wygrał samochód w loterii pitowej

Ireneusz Jaworski odebrał w poniedziałek, 22 czerwca 2020 r., główną nagrodę w tegorocznej edycji loterii „Mieszkasz w Gminie Wasilków? Wygrywasz!” Toyotę Aygo. Kluczyki i gratulacje przekazał mu burmistrz Wasilkowa Adrian Łuckiewicz.

Gratuluję podwójnie panu Ireneuszowi, że ma takie szczęście. To zaskakująca historia, bo w dzień poprzedzający losowanie udzieliłem panu Irkowi i jego małżonce ślubu. Uzmysłowiłem to sobie dopiero dzień po losowaniu, jak zadzwoniłem z gratulacjami. Cieszę się, że moja ręka była dla niego szczęśliwa – powiedział Łuckiewicz, a zwracając się do młodej pary dodał: – Szczęścia wam nie zabraknie, a taki prezent ślubny od gminy na pewno się przyda.

Ireneusz Jaworski mieszka w Studziankach, w gminie Wasilków, pracuje w Białymstoku, a jak zapewnia, od dawna rozlicza PIT w Wasilkowie. Dlatego też wziął udział w loterii. Nie oglądał jednak losowania nagród, które było transmitowane na żywo we wtorek, 2 czerwca. Jak burmistrz zadzwonił z gratulacjami myślał, że to jakiś żart.

Byłem w szoku! Nie uwierzyłem na początku, dopiero po paru dniach. Obejrzałem też transmisję z losowania – mówi z uśmiechem.

Loteria pitowa w Wasilkowie trwała od 26 lutego do 31 maja 2020. mieszkańcy gminy zgłaszali udział w loterii poprzez stronę internetową. Mogły to zrobić jedynie te osoby, które rozliczyły podatek PIT w II Urzędzie Skarbowym w Białymstoku i wskazały w deklaracji miejsce zamieszkania w gminie Wasilków. Celem loterii było powiększenie dochodów Gminy Wasilków. Udział procentowy w PIT to najważniejsza część dochodów gminy, aż 38,16 proc. podatku dochodowego PIT trafia do budżetu gminy, pod warunkiem, że w deklaracji zostanie wskazane miejsce zamieszkania w tej gminie.

To już druga edycja loterii „Mieszkasz w Gminie Wasilków? Wygrywasz!” Zainteresowanie w tym roku było bardzo duże. Swój udział głosiło aż 2200 mieszkańców, o 1100 więcej niż w roku poprzednim. Można było w niej wygrać samochód, ale też voucher o wartości 10 000 zł na wakacje oraz jeden z dziesięciu smartfonów. Pozostałe nagrody – voucher o wartości 10 000 zł na wakacje i dziesięć smartfonów zwycięzcy odebrali we wtorek, 16 czerwca, w Urzędzie Miejskim w Wasilkowie.

Red. PP, fot. UM Wasilków

Komentarze