W zespole baletowym chcą mieć najzdolniejszych i najlepszych

Zespół baletowy w Operze i Filharmonii Podlaskiej to nowa inicjatywa i zaproszenie do wspólnej artystycznej przygody. Jeszcze tylko kilka dni OiFP czeka na zgłoszenia tancerzy, którzy chcą pracować w największej instytucji artystycznej w tej części kraju. Wydłużony został termin przyjmowania dokumentów – do 24 lutego 2021 r., natomiast przesłuchania odbędą się 1 marca 2021 r.

Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki w Białymstoku imienia Stanisława Moniuszki ogłasza casting na stanowisko artysta baletu (planowane zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na 3/4 etatu). Rekrutacja tancerzy związana jest z tworzeniem nowego zespołu artystycznego w operze podlaskiej.

– W strukturze opery od początku przewidziany był zespół baletowy i teraz, dzięki wsparciu marszałka województwa podlaskiego, pojawia się taka szansa – mówi prof. Violetta Bielecka, p.o. dyrektor OiFP. – Nie będzie to duży zespół, na początek ośmiu tancerzy, cztery pary. Wykorzystamy go w naszych premierowych spektaklach: musicalu „West Side Story” L. Bernsteina, operetce „Wesoła wdówka” F. Lehára i operze „Eugeniusz Oniegin” P. Czajkowskiego. Wiem, że na Podlasiu jest ogromny potencjał taneczny i czas go pokazać.

Od kandydatów wymagane są umiejętności w zakresie technik tańca klasycznego, jazzowego, współczesnego oraz partnerowania; doświadczenie sceniczne oraz umiejętność pracy zespołowej. Wymagany wiek: od 20 do 36 lat.

Tancerze spełniający powyższe wymagania proszeni są o przesłanie CV zawierającego imię (imiona) i nazwisko, datę urodzenia, miejsce zamieszkania (adres do korespondencji), dane kontaktowe, wykształcenie, przebieg dotychczasowego zatrudnienia oraz aktualne zdjęcie portretowe do 24 lutego 2021 r. na adres poczty elektronicznej: przesluchania@oifp.eu, listem na adres siedziby instytucji lub złożyć osobiście w Dziale Organizacji Pracy Artystycznej (OiFP, ul. Odeska 1, pok. 303). Termin castingu: poniedziałek, 01.03.2021 r., od godz.10.00. Miejsce: sala baletowa OiFP.

Przebieg castingu:

– rozgrzewka, lekcja tańca klasycznego
– prezentacja solo – wykonanie przygotowanej wariacji współczesnej oraz wariacji klasycznej, nie dłuższej niż 3 min. każda (muzyka do układów w formacie CD lub pendrive).

Do zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Red. PP, fot. Fot. M. Heller

Komentarze