Wandżi odchodzi z Białegostoku, ale za to będzie tu grał olimpijczyk. To prawdziwy transferowy hit

Wang Zeng Yi nie będzie już zawodnikiem Dojlid Białystok. Grający trener i kapitan rozwiązał kontrakt z klubem UKS Dojlidy Białystok za porozumieniem stron. Ale za to… Ukraiński tenisista chińskiego pochodzenia Kou Lei (na zdjęciu) będzie w Dojlidach Białystok! 33-letni zawodnik, występujący dotychczas w Sokołowie Jarosław, związał się z klubem rocznym kontraktem.

Na początek sprawa Wang Zeng Yi – umowa 37-letniego tenisisty z Dojlidami Białystok miała obowiązywać do końca następnego sezonu. Początkowo obie strony porozumiały się na występy Wandżiego w dziesięciu meczach Lotto Superligi, ponieważ zawodnik zdecydował się na wyjazd do Chin. W międzyczasie okazało się jednak, że zawodnik zmienił swoje plany.

– Wandżi oznajmił, że chciałby grać w naszej drużynie we wszystkich spotkaniach. Nie mogliśmy się na to zgodzić, biorąc pod uwagę fakt, że wcześniej podpisaliśmy umowy z Aleksandrem Khaninem, Patrykiem Zatówką i Kentaro Miuchim – mówi menadżer Dojlid Białystok, Piotr Anchim.

Kontrakt Wang Zeng Yi z Dojlidami Białystok został rozwiązany za porozumieniem stron.

Wang Zeng Yi był zawodnikiem Dojlid od sezonu 2016/2017. Utytułowany reprezentant Polski szybko stał się ulubieńcem białostockich kibiców. Był kluczowym zawodnikiem białostockiego zespołu, jego kapitanem i grającym trenerem. Dojlidy pod jego wodzą stały się jedną z czołowych ekip w Lotto Superlidze, czego potwierdzeniem było czwarte miejsce w poprzednich rozgrywkach.

– Dziękujemy Wandżiemu za wszystkie lata spędzone w klubie. Dał się poznać jako profesjonalista i doświadczony zawodnik, który nigdy nie schodził poniżej pewnego poziomu sportowego – zaznacza Anchim. – Na tę chwilę mam inną wizję budowania naszej drużyny. Wandżiego zastąpi zawodnik młodszy, ale doświadczony i nie gorszy poziomem sportowym.

Tymczasem… Ukraiński tenisista chińskiego pochodzenia Kou Lei znajdzie się w Dojlidach Białystok. 33-letni zawodnik, występujący dotychczas w Sokołowie Jarosław, związał się z klubem rocznym kontraktem.

To prawdziwa bomba transferowa tego okienka w LOTTO Superlidze. Wielokrotny medalista drużynowych mistrzostw Polski i najlepszy zawodnik trzech ostatnich sezonów polskiej ekstraklasy – Kou Lei dołącza do Dojlid Białystok.

– Kou Lei zastąpi w naszym zespole Wandżiego, z którym rozwiązaliśmy umowę za porozumieniem stron – wyjaśnia menadżer Dojlid, Piotr Anchim. – Kou Lei ma obywatelstwo ukraińskie. Będzie kolejnym reprezentantem Dojlid, który wystąpi na igrzyskach olimpijskich. Zobaczymy go podczas turnieju w Tokio. Jest największą gwiazdą LOTTO Superligi. Mam nadzieję, że przyciągnie wielu kibiców na nasze trybuny i stanie się liderem tego zespołu.

33-letni Kou Lei pochodzi z Chin, ale w 2006 roku przyjechał na Ukrainę i spędził tam dwa lata. Występował dla tego kraju na igrzyskach olimpijskich w Pekinie i Rio de Janeiro. Na trzecie igrzyska w karierze – do Tokio – wyruszy jako zawodnik Dojlid Białystok.

W trzech ostatnich sezonach LOTTO Superligi był niepodważalnie najlepszym zawodnikiem. W obecnych rozgrywkach Kou Lei wystąpił 31. razy, odnosząc 25. zwycięstwa (81% skuteczności). Takim samym bilansem może pochwalić się jedynie Robert Floras z Polonii Bytom. Obaj zajęli ex-aequo pierwsze miejsce w rankingu indywidualnym.

Kou Lei jest piątym zawodnikiem potwierdzonym przez Dojlidy Białystok do gry w nadchodzącym sezonie 2021/2022. Wcześniej kontrakty z klubem podpisali lub przedłużyli: Aleksander Khanin, Yongyin Li, Patryk Zatówka i Kentaro Miuchi.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze