Wandżi zostanie u nas na dłużej, choć chciał wracać do Chin na stałe. Podpisał nowy kontrakt

Świetna informacja dla kibiców białostockich tenisistów stołowych – dotycząca budowania kadry męskiego zespołu Dojlid Białystok przed zbliżającym się sezonem Lotto Superligi. Nowy kontrakt z klubem podpisał Wang Zeng Yi (na zdjęciu).

Dla byłego reprezentanta Polski będzie to już szósty sezon w barwach białostockiego zespołu.

– Wandżi nosił się z zamiarem wyjazdu do Chin na stałe, mimo że z Polską jest bardzo związany. Długo o tym rozmawialiśmy i doszliśmy do porozumienia. Wandżi nie wystąpi we wszystkich naszych spotkaniach, ale pomoże nam w tych najważniejszych meczach. Bardzo cieszymy się z przedłużenia kontraktu – mówi menadżer Dojlid Białystok Piotr Anchim.

Przypomnijmy, że Wandżi jest w Dojlidach od 2016 roku. Wówczas był jednym z najlepszych polskich tenisistów stołowych w Polsce. Od tego czasu niewiele się zmieniło. Mimo 37 lat urodzony w chińskim mieście Tiencin gracz należy do czołówki Lotto Superligi.

Wang Zeng Yi urodził się 23 czerwca 1983, do Polski przyjechał w wieku 18 lat. Jest praworęczny, rakietkę trzyma w stylu piórkowym. W 2013 r. został mistrzem Europy w deblu z Tan Ruiwu, rok wcześniej – mistrzem Polski w grze pojedynczej. Jest też srebrnym medalistą mistrzostw Europy w grze podwójnej w parze z Lucjanem Błaszczykiem, dwukrotnym srebrnym medalistą mistrzostw Polski seniorów w grze pojedynczej, mistrzem Polski w grzej mieszanej w parze z Xu Jie z 2005 roku, 10-krotnym drużynowym mistrzem Polski w rozgrywkach ekstraklasy mężczyzn z zespołami LKS Odra Głoska Księginice i Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki.

Red. PP, fot. Robert Kruk

Komentarze