Czy warto posiadać wirtualne biuro?

fot. Eactive

Zakładając firmę pragniesz zachować, jak największy profesjonalizm. Nawet adres, pod którym mieści się własna działalność, ma dla Ciebie znaczenie.  W związku z tym poszukujesz ciekawego rozwiązania. Nie chcesz, aby firma znajdowała się pod Twoim adresem zameldowania. Co więcej, nie stać Cię na wynajęcie lub zakup własnego lokalu. Możesz również uważać, że płacenie wysokiego czynszu lub rat kredytowych, jest na początku nieopłacalne. Co w takim wypadku zrobić? Odpowiedź jest prosta – postawić na wirtualne biuro!

Czym jest wirtualne biuro?

W rzeczywistości, e –biuro to coraz bardziej popularna usługa, oferowana przez firmy. Polega ona na udostępnianiu niezbędnej przestrzeni do prowadzenia własnego biznesu. Jako przedsiębiorca idealny, możesz, pod wskazanym adresem, zarejestrować własną działalność. To jednak nie wszystko, usługi obejmują również korzystanie ze skrzynki pocztowej, obsługę mailową i telefoniczną klientów, czy też wynajmowanie pomieszczeń do spotkań z kontrahentami. To ciekawe, a przede wszystkim innowacyjne rozwiązanie.

Wynajmowanie wirtualnego biura – co warto wiedzieć przed?

Przede wszystkim, musisz mieć na uwadze, iż e-biuro to czyjaś działalność. Oznacza to, że placówka czynna jest w określonych godzinach, zazwyczaj od poniedziałku do piątku. Co więcej, jeśli pragniesz skorzystać z danego pomieszczenia, stanowiska komputerowego, lub odebrać pocztę, musisz się zapowiedzieć. Z czego to wynika? Otóż firmy posiadające, w swojej ofercie, usługi związane z wirtualnym biurem, rejestrują, na kilkudziesięciu metrach kwadratowych, nawet kilkaset innych działalności. Stąd też często umówienie się, porównywane jest do zapisów na konkretne godziny do lekarza. Biznes ten jednak rozkwita, dlatego też wirtualne biura dopasowują się do oczekiwań klientów, często poszerzając nie tylko swoje usługi, ale również inwestując w dodatkową przestrzeń i budynki.

Oszczędność ponad wszystko!

Założenie firmy i jej prowadzenie wiąże się z wydatkami i ogromnymi pokładami wykonywanej pracy. Wynajem lokalu lub zakup danej przestrzeni i pakowanie się w kredyty to pochopne rozwiązanie, często wpędzające w stresujące sytuacje. Wirtualne biura oferują abonament, który jest bardzo opłacalną oszczędnością. Początkowe nakłady finansowe, przeznaczane na firmę, powinny być odpowiednio ulokowane. Płacenie wysokiego, miesięcznego czynszu nie pozwala zatem skupić się na priorytetach. Posiadanie e-biura to już zupełnie inna bajka. Specjaliści z branży finansowej obliczyli, iż dzięki takiemu rozwiązaniu możesz zaoszczędzić nawet do 2000 zł miesięcznie! Co więcej, zwróć uwagę na adres wirtualnego biura! Firmy, dbając nie tylko o swój, ale również prestiż klientów, stawiają na budynki znane w całym mieście. Nowoczesne lokalizacje, mogą być czynnikiem zapalnym do zwiększenia zainteresowania wśród potencjalnych kontrahentów.

Poszukując tego właściwego biura, w sieci, natknęłam się na stronę omnioffice.pl, która oprócz prestiżowego adresu (zapewniającego zwiększenie popularności), stawia na indywidualne podejście do klienta, dzięki czemu oferowane rozwiązania można porównać do szytej na miarę, pięknej sukienki.

Artykuł partnerski

 

Komentarze