,

Weekend cudów – finał Szlachetnej Paczki 2018 już w ten weekend

8 – 9 grudnia to wyjątkowy czas, podczas którego Szlachetna Paczka połączy w mądrej pomocy setki tysięcy osób. W weekend ten, zwanym „weekendem cudów”, wolontariusze wręczą rodzinom paczki przygotowane przez darczyńców. Pomoc ta ma być impulsem do zmiany i nadzieją na lepszą przyszłość.

Kilkaset rejonów. Dziesiątki tysięcy wolontariuszy, rodzin, darczyńców, wśród nich cała masa firm, instytucji i ludzi biznesu. Prawie milion ludzi połączonych ideą mądrego pomagania. Najbliższy weekend to zwieńczenie wielomiesięcznej pracy wolontariuszy, także święto dla rodzin i darczyńców.

W ciągu jednego weekendu prawie milion osób w Polsce i w kilku miejscach za granicą, wymieni się rzeczami i całą siłą życzliwości. Szlachetna Paczka to nie zestaw nic nie znaczących kilku upominków, ale prawdziwe prezenty, które odpowiadają na konkretne potrzeby rodziny. W województwie podlaskim pomoc otrzyma 519 rodzin

Szlachetna Paczka, zaangażowanie w nią, wybieranie rodziny, robienie paczek i wsparcie projektu, to od pewnego czasu w Polsce nowa okołoświąteczna tradycja. Przez ostatnie kilkanaście lat w działania Paczki, w różnych rolach, włączyło się około 4 milionów osób. Stało się tak w dużej mierze dlatego, że Paczka ułatwia przeżywanie świąt w ten najbardziej przez wszystkich poszukiwany sposób.

Akcja przez wolontariuszy łączy ludzi potrzebujących z tymi, którzy chcą pomagać.

Działając według idei mądrej pomocy wydobywamy z ludzi to, co w nich najpiękniejsze. Podczas tegorocznej edycji pomoc trafi do kilkunastu tysięcy rodzin – mówią organizatorzy.

Red. PP, fot. Agnieszka Gał

Komentarze