Wszyscy bez przerwy gadają o tych dietach. Tomasz Zubrycki, Lowlanders: „Wiele osób wpada w pułapkę diet”

Tomasz Zubrycki, fot. Monika Woroniecka

Wiedzieliście, że czołowy zawodnik Lowlandersów ma swoje sklepy ze zdrową żywnością?

Jestem sportowcem, który na co dzień pracuję. Jednak w każdej wolnej chwili szukam aktywności. Najczęściej są to treningi w drużynie futbolu amerykańskiego Primacol Lowlanders Białystok, której jestem członkiem. To niezwykle ważna sfera w moim życiu. Trudno jest mi sobie wyobrazić życie bez aktywności fizycznej. W parze ze sportem łączy się szeroko pojęty zdrowy styl życia. Sporo się teraz o tym mówi i pisze. Zewsząd słyszymy co jeść, a czego nie. Co jest dobre, a czego lepiej unikać. Czasem można się w tym wszystkim zagubić. Nigdy nie byłem na żadnej diecie, bo jako dzieciak, a później sportowiec nie miałem kłopotów z sylwetką. Jednak moje życie potoczyło się w taki sposób, że ludzie i pewne wydarzenia zwróciły moją uwagę na ten temat. Chciałem wiedzieć, w jakim stopniu to co jem i to jakie mam nawyki żywieniowe, wpływa na moje zdrowie, formę i jakość życia.

Na co dzień słyszymy wiele głosów o tym jak powinno się zdrowo żyć. Często zapominamy, że każdy z nas jest inny, ma inne potrzeby energetyczne, geny, metabolizm, psychikę, przypadłości i nie ma jednej, uniwersalnej i sprawdzającej się u wszystkich „recepty” na długie i zdrowe życie.

Warto na chwilę się zatrzymać, wsłuchać się w siebie, obserwować swój organizm i podążać za intuicją. Intuicja jest dobrym drogowskazem, który pozwoli nam dokonać dobrego wyboru i być świadomym, że nasze zdrowie i ciało zależy od nas. Wiele osób wpada w pułapkę diet. Ogranicza lub całkowicie eliminuje spożycie tłuszczu, białka czy węglowodanów, skupiając się jedynie na ograniczaniu kalorii. Odchudzanie dietą ubogą w kalorie to błąd. Lepiej postawić na aktywność i jakość produktów które trafiają na nasz talerz.

Jedzenie naprawdę ma wielkie znaczenie. Byłem zaskoczony gdy zmieniając swoje nawyki na zdrowsze, okazało się, że właściwe odżywianie poprawia nie tylko moją sportową formę, ale daje mi energię, reguluje nastrój, ale przede wszystkim dobre samopoczucie. Nie sposób wymienić wszystkich powodów dla których warto zmienić swoje złe nawyki. Każdy powinien znaleźć swoje i wybrać dla siebie najważniejsze. Zdrowy styl życia powinien być naszym stylem życia, przyzwyczajeniem, codziennością, a nie dietą, która skończy się wraz ze zrzuceniem zbędnych kilogramów. Nie musimy całkowicie wykluczać tych produktów ”mniej zdrowych” z naszego menu, takich jak pizze, hamburgery, napoje słodkie itp., ale znacząco je ograniczyć i sprawić, aby stały się sporadycznym wyjątkiem.

Mam to szczęście, że w moim podejściu do zdrowego i naturalnego życia mam wsparcie najbliższej rodziny. Wzajemnie wymieniamy się informacjami i przepisami. Można oczywiście wprowadzać zdrowe zmiany samotnie, ale jeśli przekonamy do tego naszych domowników, będzie to dodatkowa motywacja i coś, co na pewno nas do siebie zbliży.

Warto zadbać o swoje zdrowie i spróbować zmienić swoje nawyki żywieniowe, bo w dzisiejszym „pędzie” zazwyczaj o tym zapominamy. Przypominamy sobie dopiero wtedy, gdy dotknie nas lub naszych najbliższych jakaś choroba. Wszyscy mamy świadomość, że lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. Po szczegółowe porady zapraszam do Jaglanki.

Tomek Zubrycki w "Jaglance" - sklepie ze zdrową żywnością prowadzonym przez jego żonę
Tomek Zubrycki w „Jaglance” – sklepie ze zdrową żywnością prowadzonym przez jego żonę

Dział Felietony wspiera Partner Sieńko i Syn- Autoryzowany Dealer Audi. Przeczytaj kolejny na  https://przedsiebiorczepodlasie.pl/felietony/  Zdjęcia: Monika Woroniecka – fotografia biznesowa

Komentarze