Wirtualne biuro po co to mojej firmie? 5 przypadków, kiedy wirtualne biuro okaże się być lepszym rozwiązaniem niż własna siedziba

Coraz częściej przedsiębiorcy przekonują się, że wizerunek firmowy to nie tylko kwestia doskonałej oferty czy podejścia do klienta. Ten aspekt związany jest zarówno z obsługą posprzedażową, doradztwem, jakością sprzedawanych produktów i usług, jak i siedzibą firmy. Oficjalny adres prezentuje się znacznie lepiej niż ten, który widnieje na prywatnej korespondencji.

Po co wirtualne biuro? Aby odbiorca obdarzył zaufaniem przedsiębiorcę ze względu na oficjalny adres firmowy i prestiżową lokalizację. Pokusił się o pozytywną ocenę, dzięki poczuciu, że firma prezentuje profesjonalne podejście w każdym calu. Przedstawiamy 5 przypadków, w którym biuro wirtualne okazuje się być lepszym rozwiązaniem niż własna siedziba.

  1. Freelancerzy – graficy, copywriterzy, redaktorzy, korektorzy, informatycy, wirtualne asystentki, ale i wielu innych wolnych strzelców, do obsługi klientów nie potrzebuje nic więcej, poza dostępem do Internetu i komputerem. W ich przypadku wynajem powierzchni biurowej lub kupno lokalu, by zorganizować prawdziwe biuro, to zbędny koszt. Usługi biura wirtualnego pozwalają na oszczędności w tej kwestii, a jednocześnie nie odbierają wrażenia profesjonalizmu. Freelancerzy mogą pracować z domowego zacisza, do klientów zaś trafiają materiały reklamowe i korespondencja firmowa, opatrzone adresem wskazującym na prestiżową lokalizację. To buduje wizerunek i wzbudza zaufanie.
  2.  Duże przedsiębiorstwo rozwija się bardzo dynamicznie. W planach jest budowa kolejnego obiektu, który posłuży za lokal w innym mieście. Realizacja takiej inwestycji wymaga czasu, za to firma chce od razu rozpocząć działalność w docelowym regionie. W takim przypadku usługi biura wirtualnego pozwalają na przyjmowanie klientów w świetnie wyposażonych salach; prowadzenie konferencji, odbywanie spotkań biznesowych i pracę w zaciszu z wynajętym biurkiem mimo wciąż trwającej budowy. Działalność już jest prowadzona, firma korzysta tymczasowo z udostępnionego adresu firmowego, tym samym mogąc od razu zdobywać nowych klientów.
  3. Własna siedziba to duże koszty. Zarówno wynajem, jak i kupno lokalu wiążą się z wydatkami, na które wiele firm nie może sobie pozwolić. Tym samym korzystając z biura wirtualnego można liczyć na te same korzyści, co mając powierzchnię biurową na własność, ale płacąc za to nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie.
  4. Przedsiębiorca, który dopiero rozpoczyna działalność gospodarczą, chce od razu budować swój profesjonalny wizerunek firmowy, a do tego potrzebuje pomocy w kwestii księgowości, podatków, finansów czy zagadnień prawnych. Biuro wirtualne jest w stanie zagwarantować tak szerokie usługi, indywidualnie dopasowane i do tego w kosztach możliwych do udźwignięcia przez przedsiębiorcę dopiero wchodzącego na rynek.
  5. Firma szuka oszczędności, chce zminimalizować koszty związane z opłacaniem mediów, obsługą sekretarską, administracyjną, a przy tym szuka miejsca na gromadzenie dokumentów. Dzięki biurze wirtualnemu nie musi płacić wysokiego, comiesięcznego czynszu za wynajem lokalu. Zostaje zredukowany koszt związany z opłacaniem mediów oraz pracowników, którzy są potrzebni tylko przez krótki czas w ciągu dnia. Biuro wirtualne przejmuje na siebie te obowiązki. Firma zaś oszczędza, bo tak naprawdę płaci za realnie wykorzystane zasoby – media, pracowników, powierzchnie biurowe.

Gdzie warto wybrać wirtualny adres dla firmy?

Pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne, dlatego wirtualne biuro zlokalizowane w biurowcu położonym w biznesowym centrum dużego miasta, to gwarancja prestiżu. Klient czuje profesjonalizm, a to przekłada się na zaufanie i chęć skorzystania z oferowanych przez przedsiębiorstwo usług.

Koszty wirtualnego adresu

Wirtualne Biuro Vimar Office oferuje usługi indywidualnie dostosowane. Miesięczny koszt zaczyna się od 70 zł, a w pakiecie znajduje się przede wszystkim udostępnienie oficjalnego adresu firmowego. Z kolei za niewiele ponad 200 zł miesięcznie, można liczyć na kompleksową obsługę.

Wirtualne biuro to propozycja dla każdego, kto liczy na oszczędności, profesjonalne podejście, rzetelne doradztwo, a do tego oficjalny adres firmowy i korzyści wynikające z jego posiadania.

Artykuł partnerski

Komentarze