,

Wkrótce poznamy Miss i Mistera Podlasia. Zobacz zdjęcia kandydatek i kandydatów

W tym roku mamy jubileusz – to będzie 25. edycja wyborów Miss Podlasia, czyli regionalnych wyborów Miss Polski. Rozstrzygnięcie już 19 maja 2023 r. Warto przy tym dodać, że w 2017 r. do konkursu Miss Podlasia dołączono wybory Mistera Podlasia, a zatem i w tym roku w zmaganiach udział biorą i panie, i panowie. Portal Przedsiębiorcze Podlasie objął wydarzenie patronatem medialnym. Wśród sponsorów jest szereg podlaskich firm,

Obecnie trwają próby przygotowujące kandydatki i kandydatów do występu na majowej gali. Próby obejmują naukę chodzenia, prezentacji na scenie, naukę choreografii poszczególnych układów w różnych strojach: wieczorowych, koktajlowych, sportowych, ślubnych czy kąpielowych.

Na casting zgłosiło się ok. 50 dziewczyn w wieku od 19 do 27 lat.

– Wybraliśmy finałową szesnastkę (w finale jest 16 kandydatek i 15 kandydatów – przyp. red.). Po podpisaniu stosownej umowy z organizatorem konkursu, dziewczyny mają obowiązek uczestniczyć dwa razy tygodniowo w próbach – mówi Elżbieta Lichanów, organizatorka podlaskiej edycji.

Przed miesiącem, 5 marca, odbyła się pierwsza sesja fotograficzna każdej kandydatki i kandydata.

Od początku lutego, w związku z konkursem, dużo się dzieje. Poza systematycznymi próbami wszyscy finaliści uczestniczą w różnych wydarzeniach – byli na otwarciu nowej siłowni EMS przy ulicy Zachodniej w Białymstoku, 8 marca panowie z życzeniami odwiedzili pacjentki onkologii w USK, zaś panie uczestniczyły w szkoleniu dotyczącym dbałości o urodę w salonie JASUMI. Ponadto odbywają się sesje dla Złotych Sponsorów, imprezy integracyjne, szkolenia z zakresu postrzegania własnej osoby etc.

W skład jury wchodzą: prezes Miss Polski, dyrektor Biura Miss Polski, właścicielka agencji reklamowej New Stage, Złoci Sponsorzy, projektantka Barbara Piekut, dyrektor DKŚ (również projektant mody Wojciech Bokłago de Bof), marszałek województwa podlaskiego, prezes RB, Miss Podlasia 2022, Mister Podlasia 2022, współorganizatorzy Miss Podlasia – Magda Jakubowska i Anna Wiszejko oraz Dominik Masny, sekretarz jury.

Nagrodą główną dla Miss i Mistera Podlasia 2023 jest wyjazd do Brukseli na obrady Parlamentu Europejskiego, ufundowany przez europosła Tomasza Frankowskiego. A ponadto jest też biżuteria Marko czy kosmetyki New Clear.

– Konkurs Miss Podlasia trwale zapisał się na mapie kulturalnej Podlasia. Nasze Podlasianki wielokrotnie zdobywały tytuły Wicemiss Polski, a w roku 2001 mieliśmy Miss Polski Magdę Stanisławska z Białegostoku. Nasze finalistki reprezentowały Podlasie i Polskę na arenie międzynarodowej – w USA, Kolumbii, Korei Południowej, Albanii, Tunezji, Japonii. Uczestniczyliśmy w nagraniach programów telewizyjnych, takich jak Taniec z Gwiazdami, Pytanie na Śniadanie, Top Model, Fashion Week, Wyspa Miłości – komentuje Elżbieta Lichanów.

 

Więcej informacji w portalu Facebook: TUTAJ

Red. PP, na poniższych zdjęciach kandydatki i kandydaci – kobiety prezentują biżuterie Marko, a mężczyźni odzież Ombre. Zdjęcia: Michał Obrycki

Komentarze