Wschodni Kongres Gospodarczy – wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. Trzeba tam być


25 i 26 wrześnie odbędzie się VI Wschodni Kongres Gospodarczy w Białymstoku. To najważniejsze forum dyskusji o stanie i perspektywach rozwoju pięciu regionów Polski Wschodniej.
W debatach, spotkaniach i wydarzeniach towarzyszących weźmie udział ponad 1500 uczestników, 200 prelegentów oraz 700 uczniów i studentów.

Tegorocznemu Kongresowi towarzyszy pojemne hasło „Tu spotyka się Zachód ze Wschodem”. Idea współpracy, wzajemnych inspiracji, dzielenia się wiedzą i doświadczeniami ma się na wschodzie Europy i europejskiej Wspólnoty znakomicie. Nowe czynniki kształtujące sytuację gospodarczą Polski i Europy, cenne, rozwojowe ambicje, nowe czynniki wzrostu, szanse i wyzwania, ale także problemy i bariery do pokonania – zdecydowanie będzie o czym dyskutować.

Agenda szóstej edycji Wschodniego Kongresu Gospodarczego obejmuje jak co roku przekrojowe i aktualne spektrum tematów – od relacji między Unią Europejską a wschodem Europy, poprzez zagadnienia współpracy międzynarodowej, wspólnych europejskich inwestycji, aż po przemiany związane z cyfryzacją. Motyw współpracy i integracji łączy priorytetowe tematy WKG – chodzi o kooperację biznesu ze światem nauki, samorządu z inwestorem, podmiotów z obu stron granicy, świata młodej innowacyjności i dojrzałego biznesu.

Odnawialna energia i „zielony przemysł”, które stają się atrakcyjne ekonomicznie, nowy kształt funduszy unijnych, sytuacja na rynku pracy, miejsce Polski Wschodniej w globalnych łańcuchach logistycznych dopełniają program dwudniowego Kongresu.
Nie zabraknie problematyki rynku rolno-spożywczego, usług medycznych, sukcesji w firmach rodzinnych – tematów tak ważnych dla wschodniego makroregionu Polski.

Będą to dwa dni debat i dyskusji, spotkania i wydarzenia towarzyszące. Po raz kolejny wybrane zostaną TOP Inwestycje Polski Wschodniej oraz TOP Pracodawców, promując wzorcowe przedsięwzięcia i standardy. Wytypowane zostaną wiodące start-upy Polski Wschodniej, a młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych weźmie udział w projekcie EEC Liderzy Przyszłości.

Organizatorem i inicjatorem Wschodniego Kongresu Gospodarczego jest Grupa PTWP SA

Więcej informacji: www.wschodnikongres.eu

 

Źródło: PTWP SA 

Komentarze