Wybieramy pierścionek zaręczynowy. 5 praktycznych wskazówek

Na pewno chcesz, aby wszystko przebiegło według planu. Dlatego tygodniami, a nawet miesiącami przygotowujesz się do zaręczyn i zastanawiasz się nad idealnym pierścionkiem. Lepszy będzie model z białego czy żółtego złotego? Szykowny czy może delikatny wzór? Z kamieniami czy bez? I w jakim rozmiarze? Oto 5 wskazówek i podpowiedzi dotyczących wyboru i zakupu pierścionka zaręczynowego w Białymstoku.

Wybierz styl pierścionka

Pierścionek zaręczynowy powinien wpisywać się w gust, ale także styl życia i osobowość przyszłej małżonki. Dlatego najpierw przyjrzyj się, jaką biżuterię nosi: klasyczną czy nowoczesną? Subtelną czy wyrazistą?

Jest aktywna i stawia na minimalizm? W takim przypadku pomyśl o pierścionku o smukłej linii. A może jest niepoprawną romantyczką? Egzamin na pewno zda model z dużym kolorowym kamieniem albo perłą. Zastanów się też, czy preferuje dodatki z żółtego, czy białego złota, a może woli srebro? Ponadto, jaki jest jej ulubiony kolor? Może uda Ci się dopasować kamień w zbliżonym odcieniu! Oprócz pierścionków z brylantem masz do dyspozycji także modele z topazem, szafirem, ametystem, rubinem lub też z cyrkoniami.

Pomysł – rekonesans – oglądanie na żywo

W pierwszej kolejności zastanów się, jaki powinien być idealny pierścionek – weź pod uwagę wszystkie te czynniki, o których pisaliśmy w poprzednim punkcie. Kolejny krok to wizyta w stacjonarnym salonie z biżuterią w Białymstoku, np. jednym z białostockich salonów Marko. Pierścionki zaręczynowe dobrze jest bowiem obejrzeć na żywo.

Pierścionki zaręczynowe w Białymstoku: wybierz sklep

Sklep, w którym kupujesz pierścionek zaręczynowy, nie powinien być przypadkowy. Po pierwsze, ciesząca się dobrą opinią marka to gwarancja, że zarówno proces zakupu, jak i ewentualnej reklamacji przebiegną płynnie i bezproblemowo. Po drugie, dobry, sprawdzony sklep to potwierdzenie jakości oferowanych w nim produktów, a jednocześnie jakości pracy jego specjalistów. Po trzecie, mimo iż transakcje internetowe są szybkie i wygodne, warto zdecydować się na stacjonarny salon, jak np. salon Marko przy ulicy Zwycięstwa w Białymstoku, który może się pochwalić aż 20-letnią historią. Dzięki wizycie w renomowanym salonie porównasz interesujące Cię modele, zwrócisz uwagę na precyzję wykonania, detali, kolorystykę, a jednocześnie otrzymasz profesjonalne wsparcie. Doświadczony sprzedawca doskonale wie, o co Cię zapytać, aby ułatwić Ci decyzję.

Określ budżet

Przejrzyj dostępne na rynku opcje i zapoznaj się z obowiązującymi cenami. Następnie określ swój budżet – na pewno taki, który nie zrujnuje Twoich finansów, ale jednocześnie pozwoli na zakup zachwycającego pierścionka zachwycającego. W Białymstoku na pewno znajdziesz coś na swoją kieszeń. Niektórzy uważają, że na pierścionek wystarczy wydać kilkaset złotych. Inni, że przynajmniej kilka tysięcy. Nie ma tu reguły i w zasadzie obu stronom można przyznać rację – przedział cenowy jest tak szeroki, jak możliwości kupującego. Warto wybrać się na zakupy bezpośrednio u producenta – zakupy w Marko oznaczają gwarancję ceny znacznie lepszej niż w popularnych sieciówkach.

Sprawdź rozmiar pierścionka

Przed Tobą jeszcze jedno ważne zadanie: musisz określić rozmiar pierścionka. Jeśli Twoja wybranka nosi ozdobny pierścionek na serdecznym palcu, masz bardzo ułatwione zadanie. Wystarczy, że dyskretnie go od niej „pożyczysz” i zaniesiesz do jubilera, który ustali jego rozmiar. Co prawda, możesz też spróbować samodzielnie zmierzyć jego średnicę, jednak pamiętaj, że kluczowa jest tu precyzja i liczy się każdy milimetr. Możesz też użyć do tego suwmiarki albo odcisnąć pierścionek np. w kawałku modeliny.

Jeżeli żaden z tych sposobów nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, porozmawiaj z przyjaciółką, siostrą lub mamą przyszłej narzeczonej. Możliwe, że będą wiedziały, jaki ma rozmiar palca lub pomogą w uzyskaniu tej informacji. Jednocześnie nie stresuj się zbyt mocno całą tą sytuacją: jeśli nie uda Ci się idealnie dopasować pierścionka, w ostateczności będzie można go zwęzić lub poszerzyć już po zaręczynach.

Wybór idealnego pierścionka nie jest trudny, o ile… wiesz, czego szukać i o co pytać. Niezależnie od tego, czy masz już sprecyzowaną wizję, czy dopiero rozpoczynasz poszukiwana, poproś o pomoc doświadczonego sprzedawcę, który podpowie Ci, na co warto zwrócić uwagę.

Artykuł partnerski

Komentarze