Jak wybrać odpowiedni laptop dla naszego pracownika?

Creative people working in office on computer

Każdy przedsiębiorca musi liczyć się z kosztami. Aby nie przepłacać za sprzęt komputerowy, warto dowiedzieć się jakie dokładnie komputery są potrzebne w naszej firmie. Nie warto też przepłacać za potężne maszyny, których potencjał nie będzie wykorzystywany.

Pierwsze rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, niezależnie od branży

Podczas wyboru urządzeń, na początku zadamy sobie pytanie: „laptop czy komputer stacjonarny?”. Mobilne laptopy często mają gorsze parametry, ale za to nasi pracownicy mogą bezproblemowo transportować je z miejsca na miejsce, czy też zabierać do domu, jeśli zajdzie konieczność wprowadzenia poprawek do różnych projektów po godzinach. W niektórych branżach (grafika komputerowa, praca z efektami dźwiękowymi, montaż filmów 4K, itd.) konieczne będzie zakupienie dużych, wydajnych stacji roboczych. Kolejnym podstawowym aspektem jest system operacyjny – to już nasz osobisty wybór, ale firmom zaleca się korzystanie z Windowsa 10 Pro, który został stworzony specjalnie pod tym kątem. Aby zadbać o komfort użytkowania z komputera, należy zaopatrzyć się w wydajny dysk SSD. To zdecydowanie „umili” pracę naszym podwładnym.

Parametry sprzętu komputerowego w poszczególnych branżach

Praca z dokumentami tekstowymi, korzystanie z pakietu office nie wymaga użycia topowych komponentów. W takich wypadkach wystarczy procesor z niższej półki cenowej i 4 GB RAM. Jednakże każda branża korzysta z różnych programów. Zróbmy więc listę aplikacji, których potrzebujemy do efektywnego funkcjonowania naszego przedsiębiorstwa. Później na stronach producentów tych aplikacji znajdźmy zakładkę z wymaganiami sprzętowymi. Jeśli chcemy wydać jak najmniej pieniędzy, dobierajmy komponenty pod kątem minimalnych wymagań. Skupiając się na efektywności, kupmy sprzęt ze specyfikacją odpowiadającą wymaganiom zalecanym. Możemy również wziąć pod uwagę lekką nadwyżkę, np. więcej pamięci RAM, jeśli przewidujemy, że w przyszłości możemy korzystać z jeszcze bardziej wymagających programów. Dokonując zakupu urządzeń dla firmy powinniśmy brać pod uwagę jeszcze jeden aspekt – nie ważne czy kupujemy jeden komputer, czy dwadzieścia, postarajmy się o to, aby ich producent miał pozytywną opinię wśród użytkowników i skuteczny serwis. Marką, która posiada ogromny asortyment, w ich portfolio znajdziemy laptopy ze wszelakimi parametrami, jest amerykański Dell. Korporacja Dell niejednokrotnie zyskiwała uznanie wśród konsumentów. Ofertę zawierającą szeroką gamę produktów tej marki, znajdziemy na stronie gigam.pl.

 Na tym się nie kończy

 Kupując komputery do firmy zastanówmy się również nad naszymi własnymi preferencjami i (być może przede wszystkim) preferencjami pracowników. Kupując laptopy spełniające ich specyficzne oczekiwania, możemy zwiększyć efektywność ich, a zarazem naszej pracy. Jeśli taki tok rozumowania nas nie przekonuje, podczas dokonywania zakupów na gigam.pl, możemy skonsultować się z profesjonalnym doradzą. W ten sposób możemy być pewni, że nie przepłacimy za sprzęt, a jednocześnie spełni on wszelkie nasze oczekiwania.

Artykuł partnerski

Komentarze