Z misją gospodarczą do kraju Kwitnącej Wiśni

Wschodni Klaster Budowlany, wraz z firmami klastrowymi zainteresowanymi rynkiem japońskim, w październiku odwiedził Japonię. Była to misja gospodarcza, podczas której odbył się szereg spotkań biznesowych oraz zwiedzanie targów Surface Structure Design Show w Yokohamie.

Uczestnicy spotkali się m.in. z The EU-Japan Centre for Industrial Cooperation.

Centrum współpracy przemysłowej UE-Japonia jest wyjątkowym przedsięwzięciem Komisji Europejskiej i rządu japońskiego. Jest to organizacja non-profit założona jako partner Instytutu Międzynarodowych Badań i Szkoleń (IIST). Jego celem jest promowanie wszelkich form współpracy przemysłowej, handlowej i inwestycyjnej między UE a Japonią oraz poprawa konkurencyjności i współpracy między unijnymi i japońskimi firmami, poprzez ułatwianie wymiany doświadczeń i know-how pomiędzy podmiotami z UE i Japonii.

Odbyło się również spotkanie w The Overseas Construction Association of Japan (sektor konsultigowo-prawny), w ramach którego to stowarzyszenia, funkcjonują firmy operujące w Europie, jak np. Kajima Corporation, Shimzu Corporation, Takenaka Corporation.

Źródło i fot. Wschodni Klaster Budowlany

Komentarze