Złote monety bulionowe czy sztabki lokacyjne – co wybrać?

Posiadane pieniądze można inwestować na wiele sposobów, jednak warto zastanowić się, które z nich będą najbardziej intratne, a co więcej, nie doprowadzą do utraty przeznaczonych na oszczędności funduszy. Jedną z najpewniejszych form lokowania kapitału jest kupowanie sztabek złota oraz złotych monet inwestycyjnych.

Kto może kupić sztabki złota i złote monety inwestycyjne?

Praktycznie każdy, niezależnie od tego, czy jest doświadczonym inwestorem czy dopiero stawia pierwsze kroki w tej dziedzinie. Jest to tym łatwiejsze, że odbywa się nawet przez internet, przykładowo prowadzona przez sklep https://79element.pl/ sprzedaż złota zapewnia nabywanie tego nietracącego wartości metalu szlachetnego w dogodnej postaci.

Sztabki złota różnią się przede wszystkim wagą, a ich cena zależy od wielkości sztabki oraz jej rodzaju. We wspomnianym wyżej sklepie można nabyć zarówno sztabki złota, jak i złote monety inwestycyjne, co jest uzależnione oczywiście od możliwości finansowych i potrzeb inwestujących osób.

Czy kupowanie sztabek złota jest opłacalne i bezpieczne?

Nie ulega wątpliwości, że inwestowanie w metale szlachetne jest bardziej korzystne i pewne niż lokowanie pieniędzy w bankach czy obracanie nimi na giełdzie.

Cena sztabki złota lokacyjnego o wadze jednego grama na dzień dzisiejszy waha się od 192 – 202 złotych. Im większa sztabka, tym cena wyższa. Dla przykładu sztabka inwestycyjna Heraeus o wadze pięćdziesięciu gramów to już koszt 8398 zł.

Złote monety inwestycyjne o wadze 1 oz – w zależności od rodzaju – są do nabycia w cenie od 5264 zł (Nugget-Kangur) do 6278 zł (Wycie Wilka). Warto podkreślić, że za pośrednictwem internetu można kupić ponadto wiele oryginalnych monet, dzięki którym z jednej strony każda kolekcja wzbogaci się o unikatowy egzemplarz, z drugiej natomiast inwestorzy znajdą bezpieczny sposób na ulokowanie kapitału.

Sztabki złota oraz złote monety inwestycyjne a ich charakterystyczne cechy

Zarówno sztabki złota (niezależnie od wielkości), jak i jednouncjowe złote monety inwestycyjne to wyroby wysokiej jakości. Ich niekwestionowaną zaletą jest staranne wykonanie oraz nietuzinkowe wzornictwo. Piękne, eleganckie, wytworne, ekskluzywne produkty nie tylko stanowią doskonałą lokatę kapitału, ale także mogą być idealnym pomysłem na prezent.

Sztabki złota oraz złote monety inwestycyjne nigdy nie tracą wartości, a co więcej, nie podlegają ani wahaniom giełdy, ani rynku.

Wracając do postawionego w tytule pytania, trudno jednoznacznie na nie odpowiedzieć. Każda forma inwestowania zarówno w sztabki złota, jak i w złote monety inwestycyjne jest bezpieczna i korzystna. Rodzaj kupowanego złota zależy przede wszystkim od jego przeznaczenia.

Kolekcjonerzy złotych monet bulionowych z pewnością wybiorą perły numizmatyki, natomiast doświadczeni inwestorzy mogą skłaniać się ku sztabkom złota. Wybór nie jest oczywisty, jednak niezależnie od niego w każdym przypadku jest to bezpieczna i korzystna inwestycja.

Artykuł partnerski

Komentarze