Zmień kondycję swoich włosów, dzięki olejowaniu

Czy wiesz, co zrobić, aby Twoje włosy były zawsze piękne i lśniące? Są sposoby na to, aby były w o wiele lepszej kondycji niż do tej pory. Wymaga to jednak zaangażowania i regularności, jednak gwarantujemy, że efekty, jakie osiągniesz dzięki tej metodzie, będą niezwykle korzystne i warte każdej minuty poświęconego na nią czasu. Ogromnym plusem jest to, że nie musisz wydawać ogromnych sum w specjalistycznych sklepach fryzjerskich – jest to stosunkowo tania metoda, na każdą kieszeń. Mówimy tu o olejowaniu włosów – w tym artykule dowiesz się, czym ono jest oraz jak poprawnie je wykonywać. To przede wszystkim świetne uzupełnienie wszelkich zabiegów pielęgnacyjnych, które wykonasz w salonie fryzjerskim w Białymstoku.

Czym jest olejowanie?

Olejowanie jest zabiegiem pielęgnacyjnym dedykowanym wszystkim rodzajom włosów – niezależnie od ich długości, porowatości, koloru, od tego, czy są kręcone, falowane, proste, naturalne czy farbowane. To sposób na regenerację włosów, ich odżywienie i ochronę przed działaniem czynników zewnętrznych. Należy jednak mieć na uwadze pewien istotny fakt – efekty będą widoczne tylko przy regularnym olejowaniu. Warto o tym pamiętać i nie zniechęcać się już na początku.

Olejowanie włosów nie musi być czasochłonne – sam proces wymagający naszego zaangażowania trwa od kilku do kilkunastu minut. Jest to moment, gdy nakładamy na włosy podkład, olejujemy je, a następnie myjemy i nakładamy odżywkę. Istnieje jednak kluczowy moment w tym procesie, który sprawia, że zabieg jest tak regenerujący – po nałożeniu oleju musimy zaczekać od kilkudziesięciu minut do kilku godzin, aby ten zdążył wchłonąć się we włosy, a tym samym przekazać im wszystkie cenne składniki.

Jaki podkład wybrać?

Przed olejowaniem włosów nałóż na nie tzw. podkład. Może być to na przykład:

  • żel aloesowy,
  • kisiel z siemienia lnianego,
  • woda zbożowa – czyli płyn, który powstaje po gotowaniu ryżu lub makaronu (jeżeli zdecydujesz się na zastosowanie tego podkładu, to pamiętaj, że nie wolno solić tej wody, ponieważ sól nie wpływa korzystnie na włosy),
  • maska lub odżywka dobrana do porowatości Twoich włosów,
  • tłusty krem do ciała lub twarzy,
  • bezsilikonowe serum do włosów,
  • lub nawet woda z cukrem. Ten ostatni można zrobić w bardzo prosty sposób i jest to najtańsza alternatywa.

Jak zrobić podkład, który będzie najtańszą alternatywą (woda + cukier)? To banalnie proste! Do połowy szklanki wody wsyp jedną lub dwie łyżeczki cukru i dokładnie wymieszaj tak, aby białe kryształki się rozpuściły. Aby ułatwić rozpuszczenie cukru, warto wybrać ciepłą wodę. Następnie przelej ciecz do atomizera – specjalnej małej buteleczki, która pozwoli rozpylić powstały produkt na włosach. Dzięki temu aplikacja będzie prosta i unikniesz wszelkich zabrudzeń. Tego typu atomizery znajdziesz w drogeriach, gdzie są dostępne zaledwie za kilka złotych.

Jeżeli chcesz skorzystać z gotowego produktu, zapytaj w profesjonalnym salonie fryzjerskim na Nowym Mieście, które będą odpowiednie do tego zabiegu.

Jak olejować włosy?

Nałóż na włosy podkład. Następnie rozdziel je na średniej grubości pasma. W każde z nich zacznij wcierać olej. Nie nakładaj go na skórę głowy i górną część włosów – wystarczy, że naniesiesz je na połowę ich długości. Następnie zwiąż włosy w kok lub zapleć warkocz. Po kilkudziesięciu minutach lub dwóch – trzech godzinach (w zależności od tego, ile masz czasu), umyj włosy delikatnym szamponem, a następnie nałóż na nie ulubioną odżywkę do spłukiwania i użyj jej zgodnie z instrukcją producenta. Wystarczy wysuszyć włosy lub pozostawić je do naturalnego wyschnięcia. I gotowe!

Odwiedź salon fryzjerski, by dowiedzieć się więcej!

Przy regularnym olejowaniu włosów zauważysz kolosalną różnicę i wyraźną poprawę ich kondycji. Jeżeli chcesz otrzymać wskazówki, dotyczące olejowania lub masz ochotę zaopatrzyć się w olej dostosowany do Twoich włosów, dobry podkład do olejowania, odżywkę lub szampon, warto odwiedzić profesjonalny salon fryzjerski w Białymstoku. Dobry fryzjer na Nowym Mieście podczas wizyty opowie Ci o tym, jak dbać o włosy i zaproponuje odpowiednią pielęgnację.

Artykuł partnerski

Komentarze