,

Zmierz swój czas na torze. To już ostatnia szansa w tym roku

Pomiar czasu na Torze Wschodzący Białystok tradycyjnie poprzedza Samochodowe Mistrzostwa Białegostoku. To już ostatnia szansa w tym roku, by sprawdzić swój czas przejazdu na obiekcie BOSiR.

Jazdy z elektronicznym pomiarem czasu zawitają na Tor Wschodzący Białystok w najbliższą niedzielę, 2 grudnia. W godz. 10.00 – 12.30 i 13.00 – 15.30 można wziąć udział w treningu z systemem, który pozwala określić czas przejazdu auta na wyznaczonej trasie. Tym razem kierowcy mogli sami zdecydować, jak będzie przebiegała trasa treningu – kilka jej wersji przygotował rajdowiec Marcin Malinowski. Głosowanie odbyło się na Facebooku.

Koszt takiego treningu to 100 zł od kierowcy. Rezerwacje oraz płatności przyjmowane są na stronie www.miejskoaktywni.pl w zakładce Tor Wschodzący Białystok. Jazdy z pomiarem czasu skierowane są nie tylko do doświadczonych kierowców. To wydarzenie także dla osób, które nie jeździły na torach, a chciałyby poczuć adrenalinę, a przy okazji skonfrontować swoje umiejętności z bardziej wprawionymi kierowcami.

Niedzielne jazdy to trening przed finałem Samochodowych Mistrzostw Białegostoku i Samochodowych Mistrzostw Okręgu Białostockiego 2018. Zawody organizowane przez Automobilklub Podlaski odbędą się pod hasłem „33. Samochodowa Impreza Barbórka 2018”. Planowana jest na sobotę, 8 grudnia, również na Torze Wschodzący Białystok. Podczas Barbórki będzie można przejechać się na miejscu pilota jako pasażer z kierowcą nie tylko rajdowym, ale i driftowym.

Tor Wschodzący Białystok, którym zarządza Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji zlokalizowany jest na południe od centrum Białegostoku, przy ulicy Ciołkowskiego, tuż obok Aeroklubu Białostockiego. Obiekt ma nawierzchnię asfaltową, ok. 930 m długości i 10 – 12 m szerokości. To idealne miejsce do amatorskiej jazdy w celach szkoleniowych oraz doskonalenia techniki jazdy. Pomiędzy odcinkami zasadniczymi toru istnieją jezdnie łącznikowe, które umożliwiają dodatkowe kombinacje wyznaczenia tras jazdy.

Red. PP, fot. BOSiR

Komentarze