Znana sieć sklepów wchodzi na pełne obroty. Planuje też ekspansję na Podlasiu

Ponad 500 metrów kwadratowych nowej powierzchni sprzedażowej w Siedlcach, ponowne otwarcia w Bielsku Podlaskim, Świdniku, Nowym Sączu i Łodzi – tak wygląda krótki bilans działań KiK w lutym, a sieć zapowiada, że to dopiero początek. Zgodnie z przyjętą strategią, w 2019 roku marka utrzyma przyjęte tempo ekspansji, poszerzając sieć swoich sklepów o około 60 nowych lokalizacji.

Obecnie sklepy tej popularnej sieci, w której można kupić odzież czy biżuterię, w województwie podlaskim działają: m.in. w Białymstoku, Suwałkach, Zambrowie, Łomży, Bielsku Podlaskim. Planowane są kolejne otwarcia.

Plany dotyczące konkretnych otwarć są konstruowane dość dynamicznie i nie znamy jeszcze konkretnej liczby sklepów KiK, która pojawi się w tym roku w województwie podlaskim. Niemniej jednak wiemy już, że w najbliższym czasie – wiele wskazuje na to, że jeszcze w kwietniu – zostanie otworzony sklep KiK w Sokółce. Będzie to pierwszy sklep KiK w tej miejscowości. O otwarciach w kolejnych lokalizacjach będziemy informować na bieżąco – wyjaśniają przedstawiciele biura prasowego KiK w rozmowie z naszą redakcją.

Otwieranie nowych sklepów absolutnie nie oznacza tego, że zapominamy o tych już funkcjonujących. Jeśli dana lokalizacja ma duży potencjał, który można jeszcze lepiej wykorzystać, przystępujemy do modernizacji sklepu, co często wiąże się z powiększeniem jego powierzchni. Podobnie wygląda to w przypadku otwierania kolejnych punktów w tym samym mieście – jeśli nasze analizy wykazują, że dana lokalizacja ma jeszcze niewykorzystane możliwości, to podejmujemy decyzję o otworzeniu kolejnego sklepu. Tak też było w przypadku Siedlec – mówi Łukasz Kudłek z działu ekspansji KiK (na zdjęciu). – Fakt, że dwa sklepy w Siedlcach dzieli pięć lat i ponad 200 lokalizacji sprzyja refleksjom, ale jest też potwierdzeniem tego, że z powodzeniem udaje nam się zrealizować przyjęte założenia. Nie inaczej będzie i w 2019 roku. Styczeń i luty były naszą „rozgrzewką”. Dopiero wchodzimy na pełne obroty, ale rok planujemy zakończyć z liczbą przeszło 300 sklepów.

Nowy sklep KiK w Siedlcach ma ponad 500 mkw. powierzchni. Zmodernizowane sklepy KiK, które zostały ponownie otwarte w lutym mieszczą się: przy ulicy Piłsudskiego 31b w Bielsku Podlaskim, przy ul. Jana Kilińskiego 298 w Łodzi, a także w CH Gołąbkowice w Nowym Sączu i w Galerii Handlowej Venus w Świdniku.

P. Walczak, fot. mat. pras.

Komentarze