Żubr znika z etykiet i wspiera Białowieski Park Narodowy sprzętem o wartości miliona złotych

Marka Żubr wraca z akcją ratowania zagrożonych gatunków zwierząt. Tym razem będzie chronił 5 gatunków, które znajdą się na puszkach i butelkach piwa: niedźwiedzia, wilka, orła, rysia i sóweczkę. Partnerem tegorocznej edycji jest Białowieski Park Narodowy, dla którego Fundusz Żubra dla Przyrody zakupi sprzęt o wartości 1 000 000 złotych, m.in. leśny ambulans terenowy, dron czy laboratorium diagnostyczne do lecznicy dla zwierząt.

Polska przyroda wymaga wsparcia. Żubr sponsoruje i opiekuje się Białowieskim Parkiem Narodowym. Marka potwierdziła to w 2019 roku, organizując pierwszą edycję akcji Żubr ratuje życie zagrożonych gatunków – wtedy na puszkach i butelkach Żubra pojawili się wilk, ryś i sóweczka, a marka wsparła kwotą 1 000 000 złotych programy ochronne zagrożonych gatunków prowadzone przez WWF Polska.

Sukces 1. edycji akcji bardzo nas ucieszył – aż 95 proc. Polaków oceniło ją pozytywnie. Zaangażowanie w tę akcję, nie tylko konsumentów Żubra, przekroczyło wszelkie nasze oczekiwania. Cieszy, że wzrosła świadomość konieczności ochrony zagrożonych gatunków i sympatia do samego wilka, rysia czy sóweczki.
Teraz idziemy za ciosem i dajemy miłośnikom Żubra możliwość wsparcia aż 5 gatunków zwierząt, a Fundusz Żubra zakupi sprzęt, który będzie je ratował. Tą akcją realizujemy misję Żubra i przyczyniamy się do ochrony bezcennej polskiej przyrody. Nikt z nas nie chciałby przecież, żeby z polskich lasów bezpowrotnie zniknęły rysie czy niedźwiedzie – przekonuje Radosław Czapczyk, senior brand manager marki Żubr.

Start 2. edycji akcji CSR-owej poprzedziło powołanie w kwietniu tego roku Funduszu Żubra dla Przyrody, który wsparł finansowo ratowanie płonących torfowisk Biebrzańskiego Parku Narodowego i którego celem jest ochrona dzikiej polskiej przyrody.

Teraz startuje 2. edycja kampanii. Jej celem jest uświadomienie Polakom, jak poważna i trudna jest sytuacja zagrożonych gatunków, które są naszymi symbolami narodowymi oraz realna pomoc dla nich. Dlatego też w tym roku Żubr przekaże Białowieskiemu Parkowi Narodowemu sprzęt o wartości 1 miliona złotych, który będzie służył ratowaniu zwierząt zamieszkujących Puszczę Białowieską.

Ochrona zagrożonych gatunków to zadanie niezwykle odpowiedzialne, ale i trudne. Nie tylko na służbach ochrony przyrody, ale na wszystkich ludziach, spoczywa odpowiedzialność za ich ochronę i ratowanie. My żyjący tu i teraz powinniśmy mądrze chronić przyrodę, tak aby jej walorami mogły się cieszyć także przyszłe pokolenia. Dlatego nam dbającym o zachowanie „pereł” polskiej przyrody zależy na czynnej ochronie gatunków i cieszymy się, że Żubr nas w tym wspomaga – podsumowuje dr Michał Krzysiak, dyrektor Białowieskiego Parku Narodowego.

Red. PP, fot. pixabay.com

Komentarze