ZUS wchodzi do szkół. Kolejny raz rusza akcja edukacyjna dla uczniów

Ta wiedza to nie tylko łatwiejszy krok w podjęciu decyzji dotyczącej drogi zawodowej, lecz również szeroko otwarta brama z dostępem na wiele uczelni w całym kraju. Tylko cztery lekcje pozwalają młodzieży zapoznać się z podstawową wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych. Już po raz szósty Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do wzięcia udziału w „Lekcjach z ZUS”.

„Lekcje z ZUS” goszczą od 2013 r. Co roku uczestniczą w nich tysiące uczniów w całym kraju. W ubiegłym roku w województwie podlaskim wzięło w nim udział 634 uczniów z 20 szkół.

Podczas czterech lekcji z ZUS młodzież dowie się m.in. jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jakie jest cel ubezpieczeń, jakie świadczenia przysługują gdy płacimy składki, od czego zależy wysokość emerytury oraz z jakich udogodnień może skorzystać młody przedsiębiorca.

– Materiały edukacyjne do projektu „Lekcje z ZUS” doczekały się nowej wersji. Wzbogacone zostały „Materiały dla ucznia” i „Materiały dla nauczyciela” o nowe informacje i ćwiczenia. Odświeżona jest także szata graficzna. Do każdej z czterech lekcji rysunki wykonali znani polscy rysownicy. Bardziej przejrzysty jest również tekst.- informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.

Nauczyciele zgłaszający uczniów do projektu otrzymują od ZUS przygotowane materiały dydaktyczne, scenariusze lekcji, zadania i ćwiczenia, a także opracowania multimedialne, przygotowane z myślą o młodych odbiorcach. Również dla uczniów przygotowano specjalne materiały do nauki. Zwieńczeniem projektu jest olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Dla laureatów olimpiady przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe, takie jak laptopy, tablety, czytniki e-booków. Dzięki umowom podpisanym przez ZUS ze szkołami wyższymi, olimpijczycy otrzymają także dodatkowe punkty w rekrutacji, a nawet indeksy na uczelnie. Nagrody przewidziane są również dla zwycięskich szkół oraz nauczycieli prowadzących.

Patronat honorowy nad projektem objęło MRPiPS oraz MEN. Zainteresowani „Lekcjami z ZUS” proszeni sa o kontakt z Alicją Koczta, koordynatorem ds. komunikacji społecznej i edukacji, na adres e-mail: alicja.koczta@zus.pl tel. 85 7486650.
Więcej informacji na stronie https://www.zus.pl/baza-wiedzy/lekcje-z-zus/o-projekcie-lekcje-z-zus

 

Red. PP, fot. ZUS

Komentarze