Związana z Podlasiem spółka w rękach nowego zarządu. To nowy rozdział w jej historii, ma rosnąć w siłę

1 marca 2023 roku zarządzanie spółką SoftwareHut, największą pod kątem liczebności pracowników spółką notowanej na GPW technologicznej grupy TenderHut (wywodzącej się z Białegostoku), przejmuje Piotr Bieńko (na zdjęciu), uprzedni dyrektor operacyjny TenderHut. W prowadzeniu firmy, jako członkowie zarządu, będą mu towarzyszyć Mateusz Andrzejewski w roli dyrektora ds. innowacji i technologii (CITO) oraz Marcin Bartoszuk, kontynuujący dotychczasową pracę dyrektora operacyjnego (COO).

Robert Strzelecki i Thomas Birk, do końca lutego zarządzający spółką, uznali, iż osiągnęła już ona poziom rozwoju pozwalający na przekazanie jej w ręce nowego zarządu.

– Mam nadzieję, że SoftwareHut, rosnąc w siłę, wypłynie teraz na nieeksploatowane przez nas jeszcze wody. Jestem przekonany, że z właściwymi ludźmi na pokładzie otwieramy nowy rozdział w historii spółki. Życzę wszystkim powodzenia i odnalezienia satysfakcji w ich rolach – powiedział Robert Strzelecki, ustępujący prezes SoftwareHut, który jako prezes zarządu Grupy TenderHut nadal będzie wspierał sprzedaż wszystkich spółek zależnych, pracując nad komplementarnością oferty dla klientów.

Piotr Bieńko z TenderHut związany jest od dwóch lat. Ma 30-letnie doświadczenie w budowaniu organizacji opartych na danych, analizie, identyfikacji i realizacji synergii w przedsiębiorstwach. Jest także specjalistą od cyberbezpieczeństwa.

– Dziękuję Robertowi i Thomasowi za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. Prowadzenie tak dynamicznie rosnącej firmy, jaką jest SoftwareHut, to ogromne wyzwanie i ekscytująca przygoda. Wierzę, że wspólnie z zespołem istotnie poszerzymy portfel klientów spółki – powiedział Bieńko.

Mateusz Andrzejewski w 2015 roku był jednym z założycieli SoftwareHut, po krótkiej nieobecności wrócił do grupy TenderHut, by wspierać rozwój jej startupów, a obecnie zajmie się działaniami z zakresu budowania marki, opieką nad zespołem programistów, pracą nad innowacjami technologicznymi i strategią marketingową spółki.

Marcin Bartoszuk z SoftwareHut związany jest już od ponad 6 lat, kiedy to TenderHut przejęła spółkę QBurst Poland, polski oddział indyjskiego software house’u. Początkowo pracował jako menedżer odpowiedzialny za rozwój biznesu, następnie dyrektor ds. technologii (CTO), a od początku 2022 roku pełni rolę dyrektora operacyjnego (COO) SoftwareHut.

SoftwareHut specjalizuje się w projektowaniu, budowaniu, dostosowywaniu i rozwijaniu systemów informatycznych (portale www, aplikacje mobilne, systemy dedykowane) oraz oferuje usługi szeroko rozumianego outsourcingu IT.

SoftwareHut jest największą pod kątem liczebności pracowników spółką w grupie kapitałowej TenderHut, należącą do jej linii biznesowej Software Development &Cybersec, która w pierwszych 9 miesiącach 2022 roku wygenerowała 65% przychodu skonsolidowanego grupy.

W samym tylko 2022 roku firma SoftwareHut została wyróżniona w następujących rankingach: Computerworld TOP 200, Diamenty Forbes i Gazele Biznesu.

Pochodząca z Białegostoku Grupa TenderHut w obecnym kształcie funkcjonuje od 2015 roku. Aktualnie ma ona 9 centrów programistycznych w Polsce i 5 spółek zagranicznych.

Grupa dzieli swoją działalność na następujące segmenty: rozwój oprogramowania i cyberbezpieczeństwo (spółki: Brainhint, Evertop, Kiss digital, ProtectHut i SoftwareHut), projektowanie cyfrowe i marketing (spółki ExtraHut i Kiss communications pod marką Human.pl), systemy laboratoryjne (spółki: Holo4Labs i Holo4Med w części wdrożeń LIS w laboratoriach szpitalnych oraz Solution4Labs,), rozwijanie startupów oraz usługi holdingowe (spółki TenderHut i LegalHut).

Najbardziej dojrzałe ze startupów Grupy TenderHut to: Grow Uperion (technologie dla HR i gamifikacja), Holo4Med (technologie dla medycyny), Holo4Labs (technologie dla laboratoriów) i Zonifero (technologie dla nieruchomości i biur).

Zarówno TenderHut, jak i wchodzące w jej skład spółki zależne, od lat są wyróżniane w światowych, europejskich oraz polskich konkursach i rankingach, takich jak: Deloitte Fast Technology 50 CE/500 EMEA, Financial Times 1000 Europe, Diamenty Forbesa, Gazele Biznesu i Orzeł Innowacji Rzeczpospolitej.

Od listopada 2022 roku grupa TenderHut notowana jest na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Red. PP, fot. mat. pras.

Komentarze