,

Firma Alu-frost kupi i zlicytuje niezwykły rower Adama Zdanowicza na cel charytatywny

Adam Zdanowicz, białostocki twórca cenionych na świecie customowych rowerów, otwiera nowy projekt. W pierwszej odsłonie owoc jego pracy trafi na licytację, a dochód ze sprzedaży wesprze podopiecznych Fundacji „Pomóż Im” prowadzącej Białostockie Hospicjum dla Dzieci.

„The High Polish Show” to program, w którym Adam Zdanowicz będzie tworzył rowerowe dzieła sztuki dla marek. Pierwsze z nich trafi do mieszczącej się w podbiałostockich Sowlanach, rodzimej firmy Alu-frost, która świadczy usługi laserowego cięcia stali i jest uznanym producentem stalowych akcesoriów samochodowych.

– Współpraca z Adamem od początku układała nam się pomyślnie, po prostu nadawaliśmy na tych samych falach. Kiedy opowiedział mi o swoim nowym projekcie, od razu wiedziałem, że po pierwsze – wchodzę w to, a po drugie – to nie będzie rower dla mnie, muszę coś wymyślić. Rozwiązanie jakby przyszło samo i to szybko. Oddam rower na cele charytatywne, z tego będzie największy pożytek. Wystarczył jeden telefon do Fundacji „Pomóż Im” i zapadła decyzja, że działamy – mówi Piotr Świrko, prezes firmy Alu-frost.

Rower powstaje od wielu tygodni w pracowni Zdanowicza „Mad Bicycles”. Jego wykonanie jest na finiszu. Odda charakter działalności zamawiającej go firmy, która kojarzy się głównie ze stalą.

Kupić go będzie mógł każdy, bo Adam – choć tworzy rowery indywidualizowane – wyposaża ten sprzęt w regulację, która pozwoli dopasować go np. do wzrostu nabywcy. Nabywca może więc mieć rower wyjątkowy, jak inni fani dzieł Zdanowicza – Slash, jego dziewczyna – znana blogerka Meegan Hodges, Michał Szpak, Zbigniew Hołdys czy Tomasz Frankowski.

Motywy użyte w modelu zapewne trafią w gust najbardziej wymagających użytkowników dwóch kółek.

– Program „The High Polish Show” to wyjątkowe przedsięwzięcie. Łączy w sobie sztukę robienia rowerów, współpracę z ciekawymi firmami i pomoc najbardziej potrzebującym ludziom. W pierwszym odcinku są to podopieczni Fundacji „Pomóż Im” – mówi Adam Zdanowicz. – Firma Alu-frost, z którą nawiązaliśmy współpracę, tworzy rzeczy wyjątkowe i stara się pomagać ludziom realizować ich wizje. Naszą wizją jest zupełnie wyjątkowy, „odjechany” rower. A wspólnie możemy zrobić jeszcze więcej. Pomóc ludziom, którzy w życiu są zdani na innych.

Licytacja zacznie się w momencie odsłonięcia roweru, co nastąpi w marcu i będzie odbywała się w internecie. Po jej zakończeniu firma Alu-frost rower przekaże szczęśliwcowi, a pieniądze ze sprzedaży ofiaruje na rzecz podopiecznych Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

– To niesamowite, gdy ludzie z niezwykłym talentem chcą swoją pasję i marzenia przekuć w realną pomoc na rzecz innych. Zdajemy sobie sprawę jakie wyjątkowe rzeczy robią w swoich pracowniach Adam Zdanowicz oraz firma Alu-frost. Pomysł zdecydowanie spotkał się z naszą aprobatą ponieważ nasze Dzieci są wyjątkowe, jak ten projekt. To po prostu musi się udać – mówi wiceprezes Fundacji „Pomóż Im”, Krystyna Skrzycka.

Fundacja „Pomóż Im” prowadzi Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Opiekuje się 30 nieuleczalnie lub przewlekle chorymi dziećmi z województwa podlaskiego oraz ich rodzinami. Dzieci przebywają we własnych domach. Fundacja przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu zapewnia im opiekę medyczną, pielęgniarską, rehabilitacyjną, psychologiczną, duchową i socjalną.

Opr. EW, fot. mat. prasowe

Komentarze