Globalnie

Wszystko wskazuje na to, że polskie (białostockie!) lustra są dzisiaj najlepszym rozwiązaniem na światowym rynku. Prognozuje się, że do roku 2021 szacunkowa wartość globalnego rynku IIoT, czyli przemysłowego Internetu Rzeczy, sięgnie prawie 124 mld USD. Czytaj dalej „Białostockie smart lustro jeszcze w tym roku pojawi się w łazienkach Amerykanów. Firmę wspiera były prezes ZARA”

Budowa domu, jak zresztą budowa każdego innego obiektu, rozpoczyna się standardowo już na etapie zakupu działki oraz uzyskania pozwolenia na budowę. Gdy już mamy przedmiotowe pozwolenie, możemy przystąpić do zakupu niezbędnych materiałów budowlanych oraz, co ma tutaj charakter obligatoryjny, wytyczenia budynku w terenie zgodnie z zatwierdzonym projektem zagospodarowania naszej działki. Co powinniśmy wiedzieć na ten temat? Czytaj dalej „Pomiary geodezyjne podczas budowy domu – co warto w tej kwestii wiedzieć?”

Cena jest jednym z najważniejszych czynników charakteryzujących laptopy gamingowe. Na rynku znaleźć można bowiem wiele niezwykle wydajnych konfiguracji, które kosztują krocie. Czy więc miłośnicy gier są zmuszeni do inwestowania wyłącznie poważnych kwot? Niekoniecznie. Oczywiście dużo łatwiejszy zakup nas czeka, jeżeli dysponujemy pokaźnym budżetem, znacznie przekraczającym 5000 złotych. Na rynku znaleźć można jednak również wydajne laptopy mieszczące się w tej granicy. Mając to na uwadze, postanowiliśmy wskazać polecane modele wpisujące się w obie kategorie. Czytaj dalej „Wybieramy laptopy dla graczy z małymi i dużymi budżetami”

Przedsiębiorcy prowadzący interesy za granicą lub współpracujący z kontrahentami z innych państw często zastanawiają się, w jaki sposób można najkorzystniej wymienić otrzymaną walutę. Wielu z nich regularnie dostaje wpływy w obcych walutach, więc atrakcyjna wymiana ich na złotówki może przynieść bardzo znaczący zysk. Czytaj dalej „Gdzie najlepiej wymienić pieniądze – poradnik dla przedsiębiorcy”