Wybory w Białymstoku – czy Truskolaski zostanie na kolejne lata?

Tadeusz Truskolaski po raz kolejny kandyduje na urząd Prezydenta Białegostoku. Tym razem kandydat posiada poparcie Koalicji Obywatelskiej i Trzeciej Drogi. Czy jest szansa na to, że wygra wybory i to jeszcze w pierwszej turze?

Kim jest Tadeusz Truskolaski

Tadeusz Truskolaski w  1958 roku w Kapicach Starych. Ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie Gdańskim, a następnie uzyskał tytuł doktora na Uniwersytecie w Białymstoku i habilitację na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Pracował jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie w Białymstoku, a także dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego i doradca w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego.

W 2006 roku został po raz pierwszy wybrany na prezydenta Białegostoku. Funkcję tę pełni do dziś, zyskując reelekcję w 2010, 2014 i 2018 roku. Od 2019 roku jest prezesem Zarządu Unii Metropolii Polskich, a od 2020 roku członkiem Zarządu Związku Miast Polskich. Jego wyniki w wyborach prezydenckich plasują go w ścisłej czołówce najczęściej i najchętniej wybieranych prezydentów polskich miast.

Podczas swojej prezydentury Tadeusz Truskolaski doprowadził do dynamicznego rozwoju Białegostoku. Zrealizowano wiele inwestycji infrastrukturalnych, zrewitalizowano zaniedbane tereny, a miasto stało się ważnym ośrodkiem kulturalnym i edukacyjnym. Truskolaski angażuje się również w działalność na rzecz samorządów lokalnych, walcząc o ich większe prawa i autonomię.

Do 2010 roku Truskolaski pozostawał bezpartyjny. Po tym czasie wstąpił do Platformy Obywatelskiej, z której odszedł w 2020 roku. W wyborach samorządowych startuje z ramienia Koalicji Obywatelskiej z poparciem Trzeciej Drogi.

Jest żonaty z Ewą Truskolaską, ma syna Krzysztofa. Interesuje się sportem, turystyką i historią. Jest autorem licznych publikacji naukowych i laureatem wielu nagród i wyróżnień.

Czy Truskolaski ma szansę na ponowny wybór na prezydenta Białegostoku?

Zdaniem bukmachera, Truskolaski ma dużą szansę na reelekcję, ale wybór nie jest przesądzony. Wiele będzie zależało od frekwencji wyborczej. Oprócz tego, że Truskolaski jest jednym z najlepiej ocenianych prezydentów polskich miast, nie brakuje również słów krytyki pod jego adresem, głównie związane np. z budową spalarni śmierci.

Najpoważniejszymi kandydatami Truskolaskiego są Henryk Dębowski z Prawa i Sprawiedliwości oraz Andrzej Aleksiejczuk z Nowej Lewicy. Chociaż wszystko wskazuje na to, że Truskolaski pokona swoich kontrkandydatów, specjaliści nie mają pewności, czy stanie się to w pierwszej turze.

Jeśli chcesz spróbować swoich sił w obstawianiu wyników wyborów samorządowych w Białymstoku, sprawdź stronę: https://betfan.pl/lista-zakladow/rozrywka/polityka/bialystok-wybory-prezydenta-2024/593537 . Pamiętaj, aby brać udział wyłącznie w zakładach, w których obstawianie bazujesz na wiedzy i doświadczeniu. Korzystaj wyłącznie ze sprawdzonych stron bukmacherów.

Artykuł sponsorowany

Komentarze