Jedzenie Białystok

Jedzenie Białystok

Białystok to stolica województwa podlaskiego, położona w północno-wschodniej części Polski. Miasto jest znane z bogatej historii i kultury, a także z smacznej kuchni. Kuchnia białostocka to połączenie tradycji regionalnych z wpływami z innych części Polski, a także z kuchniami innych narodów. W menu białostockich restauracji znajdziemy zarówno dania kuchni polskiej, jak i międzynarodowej.

Jedną z popularniejszych restauracje Białystok jest Cechowa. Restauracja ta oferuje szeroki wybór dań kuchni polskiej i międzynarodowej, z lokalnym akcentem. W menu znajdziemy zarówno tradycyjne polskie dania, takie jak pierogi, kotlet schabowy czy zupa rybna, jak i dania kuchni międzynarodowej, takie jak burgery, pizza czy sushi.

Dużą popularnością wśród gości cieszą się dania z lokalnych produktów. Restauracja wykorzystuje w swoich daniach produkty pochodzące z podlaskich gospodarstw, w tym ser koryciński, dziugas, czy konfitowaną kaczkę.

Menu restauracji Cechowa jest dostępne w języku polskim i angielskim.

Oto szczegółowy opis poszczególnych kategorii menu (jedzenie Białystok):

BURGERY

W tej kategorii znajdziemy burgery z wołowiną, kurczakiem, wieprzowiną lub wegańskim cheddarem. Dodatki do burgerów to m.in. ser provolone, karmelizowana cebula, grillowane warzywa, awokado czy salsa.

SAŁATKI

W tej kategorii znajdziemy sałatki z świeżych warzyw, owoców i serów. Do popularnych sałatek należą m.in. sałatka z grillowanej gruszki, śliwki w occie, ogórka i żurawinowego winegretu, sałatka z dyni, marchewki, pomarańczy i groszku, a także sałatka z pieczonymi karczochami, kaparami i wasabi mayo.

PRZYSTAWKI

W tej kategorii znajdziemy dania takie jak tatar, blintze z ziemniakami, bruschetta, carpaccio z polędwicy wołowej, czy deska serów.

ZUPY

W tej kategorii znajdziemy dania takie jak zupa gulaszowa, rosół, zupa rybna, czy chowder.

UTEN I RYŻ

W tej kategorii znajdziemy dania takie jak risotto, orecchiette alla puttanesca, czy farrotto.

DANIA GŁÓWNE

W tej kategorii znajdziemy dania takie jak grillowany indyk, golonka, policzki wołowe, czy sandacz.

PRZEKĄSKI I ZAKĄSKI

W tej kategorii znajdziemy dania takie jak kaczka confit, stripty z kurczaka, czy pad thai.

DESER

W tej kategorii znajdziemy dania takie jak pudding z chałki, deser tygodnia, czy sernik z likierem Baileys.

(Artykuł sponsorowany)

Komentarze