„Biznes się buduje” – we wtorek spotkanie studentów ze znanym przedsiębiorcą

Henryk Owsiejew będzie gościem specjalnym majowego spotkania Unitalent Fundacji Grupy Unibep. To jeden z najbogatszych Podlasian, właściciel firmy Malow z Suwałk, jeden z bohaterów książki „Liderzy Podlaskiej Gospodarki”. Jego postać i historia biznesowa mogą być inspiracją dla ambitnych i przedsiębiorczych studentów.

Będzie można się z nim spotkać już we wtorek, 29 maja, o godz. 16, w Sali Rady Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej. To ostatnie spotkanie w ramach pierwszej edycji programu „Biznes się buduje”. Podczas niego podane zostaną szczegóły dotyczące szkolenia tych, którzy otrzymali certyfikaty podczas poprzednich spotkań. Organizatorzy poinformują też, jak wygrać 10 tys. zł pisząc biznesplan.

Co m.in. przyda się naszym kandydatom na biznesmenów? Cechy przywódcze. O tym, dlaczego dobry przedsiębiorca powinien być liderem – na podstawie książki „Liderzy Podlaskiej Gospodarki” – opowie jej autor, a jednocześnie prezes Fundacji Unitalent Wojciech Jarmołowicz. Najaktywniejsi dyskutanci otrzymają egzemplarz tego wydawnictwa. Do rozdania jest pięć książek.

Na miejscu będzie można dostać autograf i skorzystać z wiedzy nie tylko autora książki, ale też jednego z jej bohaterów. Henryk Owsiejew kieruje firmą, która sprzedaje swoje produkty – meble metalowe – do kilkudziesięciu krajów świata. Zaczynał ponad 30 lat temu od niedużej firmy położonej na północy Polski. Dziś jest to największy producent mebli metalowych w Europie.

Jak rodził się ten sukces? Jakie trudne decyzje musiał podejmować w czasie swojego życia zawodowego? Co jest ważne w prowadzeniu biznesu? Henryk Owsiejew odpowie na każde pytanie.

Może to właśnie twój pomysł na biznes okaże się równie trafiony. Spróbuj! Na wasze pierwsze projekty Unitalent czeka pod adresem mailowym: unitalent@unibep.pl. To ostatnia szansa, żeby dołączyć do osób, które przejdą w czerwcu trzydniowe szkolenie przygotowane przez ekspertów Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego i Grupy Unibep. I ostatnia szansa, żeby wygrać 10 tys. zł na realizację swego biznesplanu.

Red. PP, fot. dostarczone przez Unitalent Fundację Grupy Unibep

Komentarze