Depilacja laserowa – czy to skuteczna metoda usuwania owłosienia na stałe?

Depilacja laserowa jest coraz popularniejszym zabiegiem, na który decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni w celu pozbycia się nadmiernego owłosienia z różnych partii ciała. Czy dzięki temu zabiegowi można zapomnieć na zawsze o niechcianych włoskach?

Czym jest depilacja laserowa?

Jest to zabieg, w którym specjalista używa specjalnego urządzenia, który emituje światło o różnej częstotliwości. Jest ono kierowane na te okolice skóry, z których chcemy pozbyć się włosków. Niewątpliwą zaletą tej metody jest to, że mieszek włosowy jest uszkodzony lub całkowicie zniszczony za pomocą lasera, co powoduje, że nie powinien on odrastać. Dodatkowo depilacja laserowa jest również bardzo precyzyjna, co sprawia, że nie uszkadza ona struktury skóry wokół miejsca zabiegowego.

Czy depilacja laserowa pozwala mi cieszyć się gładką skórą na zawsze?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy z nas jest inny, dlatego przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z jakiejkolwiek formy depilacji, warto skonsultować się ze specjalistą. Fachowo oceni on stan naszej skóry oraz omówi efekty, jakich możemy się spodziewać. Działanie lasera przynosi lepsze rezultaty w przypadku osób, które mają ciemniejsze owłosienie, jednak obecna technologia pozwala także cieszyć się tą metodą osobom o jaśniejszej karnacji. Należy również pamiętać, że końcowy efekt jest widoczny po odbyciu pełnej serii naświetlań. Cykl wzrostu włosa jest bowiem różny, dlatego za jednym razem nie da się zniszczyć wszystkich mieszków włosowych. Oznacza to, że depilacja laserowa może pomóc w pozbyciu się niechcianego owłosienia na długi czas, jednak nie oznacza to, że w przyszłości włosy w miejscu zabiegu nie odrosną. Mimo tego depilacja ta jest najskuteczniejszą metodą, która pozwala cieszyć się gładką i piękną skórą.

Gdzie można wykonać zabieg depilacji laserowej?

Obecnie wiele gabinetów kosmetologicznych oraz instytutów medycyny estetycznej oferuje wykonanie depilacji laserowej. Jak więc wybrać bezpieczne miejsce do jego przeprowadzenia? Przede wszystkim kieruj się rekomendacjami oraz opiniami innych klientów. Laserowe usuwanie owłosienia fabskin.pl to jedno z miejsc, w którym wszystkie techniki są wykonywane najwyższej klasy sprzętem. Co możesz jeszcze wykonać w tej klinice? Oferują oni zarówno metodę Harmonyca, jak też zabieg Icoone Fabskin. Jeśli mieszkasz w innym miejscu niż stolica, pamiętaj, aby wybierać jedynie sprawdzone placówki, ponieważ każdy nieprawidłowo wykonany zabieg może nieść za sobą przykre konsekwencje.

Artykuł sponsorowany

Komentarze